MLP Group inwestuje w pobliżu wiedeńskiego lotniska

MLP Group

Deweloper opublikował skonsolidowane wyniki finansowe za pierwsze półrocze br. Grupa MLP osiągnęła zysk netto w wysokości 69,2 mln zł podwajając wynik sprzed roku. W drugim półroczu MLP Group planuje rozpoczęcie ekspansji na rynku austriackim i intensyfikację operacji na rynku niemieckim.

Deweloper powierzchni magazynowych, w pierwszym półroczu 2019 roku uzyskał 67,5 mln zł przychodów, czyli o 4,1 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Wyłączając wpływ umowy deweloperskiej, będącej transakcją o charakterze jednorazowym, dynamika przychodów wyniosła 13 proc. Grupa zanotowała 93,3 mln zł zysku na działalności operacyjnej, co jest wynikiem o 30,4 proc. wyższym niż rok wcześniej (było 71,6 mln zł). MLP Group jednocześnie ponad dwukrotnie poprawiło wynik netto wypracowując 69,2 mln zł względem 31,5 mln zł zysku uzyskanego w pierwszym półroczu 2018 r.

Inwestycje wartości 1,63 mln zł

Deweloper na koniec czerwca 2019 r. posiadał kapitały własne (aktywa netto) o wartości 877,2 mln zł, czyli o 7,6 proc. wyższe niż wartości wykazane na koniec 2018 roku. Z kolei wartość nieruchomości inwestycyjnych wzrosła o 12,9 proc. do 1,63 mld zł.

– Pierwsze półrocze tego roku było dla nas bardzo udane zarówno pod względem osiągniętych wyników finansowych oraz w zakresie działalności operacyjnej. W szczególności bardzo dynamicznie rozwijaliśmy się na rynku niemieckim. Z L-Shop Team zawarliśmy długoterminową umowę najmu 56 tys. mkw. w MLP Unna. Kupiliśmy działkę pod budowę nowego parku logistycznego w okolicach Berlina. Podpisaliśmy również list intencyjny na zakup nieruchomości w Mönchengladbach pod projekt o powierzchni docelowej 55 tys. mkw., a także umowy rezerwacyjne na zakup gruntów inwestycyjnych w okolicach Kolonii oraz Koblencji oraz także zwiększamy wynajem na rynku rumuńskim – wymienia Radosław T. Krochta, prezes MLP Group.

W drugim półroczu grupa planuje rozpoczęcie ekspansji na rynku austriackim, budując obiekt w okolicach wiedeńskiego lotniska. Zamierza też nadal inwestować w naszym kraju. – W najbliższym czasie dokonamy m.in. akwizycji gruntów w Polsce Centralnej oraz w okolicach Wrocławia – dodaje Radosław T. Krochta.

Cztery nowe obiekty w pół roku

W pierwszym półroczu Grupa realizowała projekty inwestycyjne o łącznej powierzchni 53,5 tys. mkw. oraz posiadała w przygotowaniu 58,9 tys. mkw. co łącznie daje 112,5 tys. mkw. W tym okresie w ramach 4 parków logistycznych zakończona została budowa obiektów liczących łącznie 56,2 tys. mkw.

Na koniec czerwca grupa posiadała 594,3 tys. mkw. gotowej powierzchni. Z kolei docelowa powierzchnia do zabudowy na posiadanych gruntach sięgała blisko 1,1 mln m2, co oznacza możliwość podwojenia skali działalności.

Zgodnie ze strategią „build & hold”  MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane