MLP Group zarobiło ok. 100 mln zł

MLP Group

Firma deweloperska MLP Group opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe za pierwsze trzy kwartały br. W tym okresie Grupa osiągnęła 102,2 mln zł przychodów, natomiast zysk netto wyniósł 97,6 mln zł, co oznacza wzrost o 237 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

– Doskonałe wyniki osiągnięte w pierwszych 9 miesiącach potwierdzają, że pewnie zmierzamy do kolejnego bardzo udanego roku. W minionym okresie mieliśmy do czynienia ze szczególnie silnym popytem na małe i średnie powierzchnie magazynowe. Z sukcesem prowadzimy naszą ekspansję na rynku niemieckim, realizując duże inwestycje w Unna, Mönchengladbach|Schwalmtal i Berlinie oraz przygotowując kolejne projekty w Bochum, Koblencji i innych kluczowych regionach magazynowych tego kraju – mówi Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group.

Deweloper w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku uzyskał 102,2 mln zł przychodów, w porównaniu do 105,7 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Grupa zanotowała 152,2 mln zł zysku na działalności operacyjnej, co jest wynikiem blisko 2,5-krotnie lepszym niż rok wcześniej kiedy uzyskano 62,5 mln zł. Wynik netto wzrósł natomiast w ujęciu r./r. o 237% do 97,6 mln zł. Deweloper powierzchni magazynowych na koniec września 2019 r. posiadał kapitały własne (aktywa netto) o wartości 902 mln zł, czyli o 10,6% wyższe niż wartości wykazane na koniec 2018 roku. Z kolei wartość nieruchomości inwestycyjnych wzrosła o 18,8% do 1,72 mld zł.

Całkowita powierzchnia wynajęta na koniec września br. zwiększyła się o ponad 30% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Potencjał zabudowy na posiadanych gruntach wynosi ponad 1,23 mln m2, co oznacza możliwość podwojenia wielkości najmu. Poziom pustostanów na koniec trzeciego kwartału br. był na poziomie około 3%.

Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane