MSC otworzył bazę kontenerową w Porcie Gdynia

MSC

Jeden z największych operatorów statków kontenerowych na świecie – Mediterranean Shipping Company – otworzył w Gdyni nową bazę intermodalną. Zarządza nią logistyczne ramię MSC – spółka MEDLOG Polska. Pojemność obiektu wynosi 4 tys. TEU.

Baza kontenerowa usytuowana jest na 4 ha gruntu w pobliżu terminalu kontenerowego BCT Gdynia, do którego zawijają statki MSC. Według armatora, w pierwszym etapie tej intermodalnej inwestycji, pojemność obiektu wynosi 4 tys. TEU.

Obiekt jest obsługiwany przez firmę MEDLOG Polska. MEDLOG w grupie MSC zajmuje się szeroko rozumianą logistyką, w tym przeładunkami kontenerów, a także magazynowaniem ładunków oraz przewozami drogowymi i śródlądowymi.

MSC informuje, że w nowej bazie wykorzystywany jest najlepszy sprzęt, jaki jest w posiadaniu przedsiębiorstwa, w tym specjalne naczepy do transportowania kontenerów po terenie bazy.

MEDLOG Polska świadczy w Gdyni m.in. usługi: przyjmowania i wydawania kontenerów, przechowywania kontenerów oraz naprawy i mycia kontenerów. W obiekcie będzie także można  zamontować i napełnić worki flexi do transportowania płynów w kontenerach.

Tak wyglądają nabrzeża w Porcie Gdynia:

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane