Muszkieterowie otwierają magazyn w Sosnowcu

Grupa Muszkieterów

Sieć franczyzowa supermarketów podpisała umowę najmu blisko 13 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Sosnowiec I. Nowy magazyn w kolejnym obiekcie Panattoni jest elementem realizacji przyjętej przez Grupę Muszkieterów w 2020 r. Nowej Strategii Logistycznej, mającej na celu wsparcie dalszego rozwoju sieci Bricomarché oraz kanału e-commerce.

Decyzja o uruchomieniu nowego magazynu Grupy Muszkieterów wynika z założeń Nowej Strategii Logistycznej przyjętej w odpowiedzi na rozwój sieci Bricomarché oraz kanału sprzedaży online. Jednym z najważniejszych jej celów jest utworzenie zasobu magazynowego umożliwiającego sprawną realizację dostaw z bałtyckich portów do sklepów sieci na południu Polski. Kierunek zmian w logistyce Muszkieterów został wypracowany przez zespół pracowników ITM Baza Poznańska, wyznaczając plan działań w logistyce Grupy na kolejne 5 lat.

Dzięki inwestycji powstanie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

Transakcja zainicjowana z powodu wzrostu wolumenu towarów przesyłanych do lokalizacji na południu kraju, wesprze optymalizację łańcucha dostaw Grupy Muszkieterów. Dodatkowo nowy magazyn przyczyni się do znacznego obniżenia kosztów logistycznych poprzez skrócenie odległości do obsługiwanych sklepów, a także do poprawy jakości całościowego serwisu związanego z realizacją dostaw. W perspektywie długoterminowej, dla Grupy Muszkieterów kluczowa jest możliwość dalszej rozbudowy obiektu w celu stałego poszerzania zasobu magazynowego, umożliwiającego istotne ograniczenie śladu węglowego oraz kosztów związanych z transportem.

– Zwiększanie naszych zasobów logistycznych i obecność w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach magazynowych ma strategiczne znaczenie w kontekście rozwoju Grupy Muszkieterów – mówi Jacek Berger, prezes Logistyki Grupy Muszkieterów w Polsce.

Nowy magazyn pomoże lepiej odpowiedzieć na potrzeby setek niezależnych polskich przedsiębiorców, zrzeszonych w Grupie Muszkieterów. – Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały nam, jak ważne jest planowanie długofalowe oraz zabezpieczenie ciągłości dostaw. Inwestując w kolejny magazyn chcemy nie tylko reagować na bieżące zapotrzebowanie, ale również zabezpieczyć naszą sieć logistyczną na przyszłość – dodaje Jacek Berger.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane