OT Logistics sprzedaje spółkę C.Hartwig Gdynia

Terminal przeładunkowy w Porcie Gdynia.
OT Logistics

Rozpoczęły się negocjacje w sprawie zakupu 87,94 proc. akcji znanej firmy logistyczno-spedycyjnej z Pomorza: C.Hartwig Gdynia. Sprzedającym jest OT Logistics, a potencjalnymi inwestorami kilka podmiotów, z którymi formalnie 15 czerwca rozpoczęto negocjacje.

Proces poszukiwania inwestorów rozpoczął się 2 marca od podpisania umowy ze spółką KPMG Advisory, której powierzono znalezienie zainteresowanych podmiotów. Potencjalni inwestorzy złożyli oferty niewiążące, które następnie zweryfikowano, a 14 czerwca zarząd OT Logistics podjął uchwałę o rozpoczęciu negocjacji.

Do niedawna OT Logistics utrzymywało proces sprzedaży akcji przedsiębiorstwa w tajemnicy. Z komunikatu giełdowego wynika, że ujawnienie tej informacji, w trakcie trwania uzgodnień, mogło naruszyć prawnie uzasadniony interes spółki. – Mogło wpłynąć na jej sytuację wewnętrzną i stabilność finansową, szczególnie w obliczu okresu pandemii, jak również – w przypadku braku rozpoczęcia procesu pozyskania inwestora zainteresowanego nabyciem posiadanych przez Emitenta akcji C.Hartwig – wprowadzić w błąd uczestników rynku – czytamy.

C.Hartwig Gdynia obsługuje przeważnie operacje w portach morskich. Ponadto wykonuje funkcję agencji celnej, a także wynajmuje powierzchnie biurowe.

Wpływy ze sprzedaży gdyńskiej spółki posłużą OT Logistics do realizacji planu naprawczego w grupie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane