Panattoni buduje czwarty obiekt w pobliżu Szczecina

Panattoni

Firma deweloperska Panattoni ruszyła z budową Panattoni Park Szczecin IV, centrum logistycznego o powierzchni 40 tys. mkw. Wprowadzą się do niego firmy z branż TSL i meblarskiej.

Stolica województwa zachodniopomorskiego to jeden z pierwszych regionów w kraju, który przekroczył milion mkw. powierzchni przemysłowej. Panattoni wybudował już w Szczecinie i okolicach ponad 320 tys. mkw. , a teraz ruszył z budową Panattoni Park Szczecin IV. Inwestycja zajmie 40 tys. mkw. w ramach jednego budynku i zostanie oddana w dwóch etapach, pierwszy z nich ukończony zostanie już w listopadzie 2022 r. Obiekt powstanie w granicach miasta, przy ulicy Lubczyńskiej.

– Rozwój szczecińskiego rynku powierzchni przemysłowych nie dziwi, patrząc na ogromny potencjał populacyjny – ponad 400 000 mieszkańców w samej stolicy regionu – i lokalizacyjny miasta. Bliskość północno-zachodniej granicy sprawia, że aglomeracja sprawdza się doskonale w obsłudze m.in. handlu elektronicznego Europy Zachodniej i Skandynawii, co przyciąga także liczne firmy logistyczne. Ponadto, wzrost znaczenia regionu napędza Port Szczecin-Świnoujście, który tylko w pierwszej połowie 2022 roku pozwolił obsłużyć 17,5 mln ton towarów, zwiększając zeszłoroczne wyniki – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, managing director w Panattoni.

Panattoni realizuje swoje obiekty na terenie całego Pomorza Zachodniego. Oprócz Szczecina firma stawia m.in. na Goleniów, gdzie w ramach dwóch parków już dostarczyła ok. 150 tys. mkw. Bardzo ważnym ośrodkiem działalności dewelopera w regionie jest Stargard. To właśnie tu realizowany jest park o planowanej powierzchni 172 tys. mkw. w ramach trzech budynków. Panattoni ukończyło również BTS dla sieci detalicznej Tedi, który zajął 87 300 mkw, a gotowa inwestycja została zakupiona przez niemieckiego inwestora za 53 mln euro.

Wcześniej deweloper zrealizował w Stargardzie BTS dla Hydroline – fińskiego producenta siłowników hydraulicznych. Panattoni aktywne było również w przygranicznym Kołbaskowie. To tutaj przedsiębiorstwo dostarczyło fabrykę wózków widłowych dla Linde – blisko 44 tys. mkw. – czy ogromne centrum logistyki e-commerce dla firmy Amazon, które zajęło 161 500 mkw.

Panattoni Park Szczecin IV pozwoli obsłużyć procesy z zakresu logistyki, e-commerce, magazynowania, czy lekkiej produkcji.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane