Panattoni postawi magazyn przy fabryce K-FLEX Polska

Panattoni Europe

K-FLEX jest producentem materiałów do izolacji termicznej i akustycznej. Przy fabryce firmy koło Uniejowa powstanie magazyn o powierzchni 9,3 tys. mkw. Wykonawcą będzie firma deweloprska Panattoni Europe, która zrealizowała dla K-FLEX już trzy podobne inwestycje.

K-FLEX Polska to oddział włoskiej firmy L’ISOLANTE K-FLEX – producenta m.in. systemów izolacyjnych dla potrzeb instalacji klimatyzacyjnych, chłodniczych, wentylacyjnych i wodociągowych. Do istniejącego już obiektu firmy w Wieleninie koło Uniejowa – liczącego ponad 50 tys. mkw. – dobudowany zostanie nowoczesny magazyn o łącznej powierzchni ponad 9,3 tys. mkw., z czego niewielką część zajmą pomieszczenia gospodarcze i socjalno-biurowe (1.6 proc). Obiekt będzie podzielony na dwie części: wyższą (15 m netto wysokości) o powierzchni 2 936 mkw. oraz niższą (blisko 11 m wysokości netto) o powierzchni 6 160 mkw.

Obie części hali początkowo pełnić będą funkcje magazynowe, większa zostanie jednak w trakcie budowy przystosowana do prowadzenia produkcji w przyszłości. Zwiększony zostanie w niej dostęp światła dziennego do 12,5% powierzchni dachu oraz doświetlenie światłem sztucznym do 350 luksów. Budowa hali ruszy w połowie tego roku, jej oddanie planowane jest na styczeń 2021 r.

– To już czwarty projekt realizowany przez Panattoni dla K-FLEX – mówi Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni. – Współpracę rozpoczęliśmy w 2014 roku od modernizacji i rozbudowy istniejącego kompleksu przemysłowego w poduniejowskim Wieleninie. Było to zarówno ciekawe, jak i ambitne wyzwanie – dodaje.

Nowa hala zlokalizowana będzie w kompleksie K-FLEX w Wieleninie-Kolonii, tuż przy drodze wojewódzkiej 473, ok. 7 km od węzła autostrady A2 i ok. 8 km od centrum Uniejowa.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane