Panattoni startuje z budową Park Katowice Airport

Panattoni

161 mln euro czyli 770 mln zł – to wartość nowej inwestycji Panattoni w województwie śląskim. Deweloper kupił w październiku 2022 r. zakupił ok. 45 ha gruntu i w najbliższych miesiącach ruszy z budową Panattoni Park Katowice Airport, o docelowej powierzchni 216 270 mkw.

Nowe centrum logistyczne powstanie w sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego Katowice, a także blisko tras A1 i S1. Według Panattoni, obiekt sprawdzi się w procesach dużych graczy – np. z branży logistycznej i e-commerce – jak i mniejszych lokalnych przedsiębiorstw.

– Port lotniczy w Katowicach jest krajowym liderem lotniczego cargo wśród regionalnych lotnisk, a w bieżącym roku notuje 50-procentowy wzrost odprawianych ładunków. Rosnące wolumeny połączone z potencjałem naszego obiektu – 299 doków, bardzo wysoki poziom certyfikacji środowiskowej oraz bliskość kluczowych korytarzy transportowych – rodzą potencjał na stworzenie prawdziwego centrum przemysłowo-biznesowego. Inwestycja przyciągnie przedstawicieli wielu branż, szczególnie tych o międzynarodowych ambicjach – mówi Marek Dobrzycki, managing director w Panattoni.

Panattoni Park Katowice Airport powstaje 3 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Park znajdować się będzie 27 km od centrum Katowic.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane