Panattoni stawia centrum logistyczne w Legnicy

Panattoni Europe

Deweloper wystartował z budową 25 tys. mkw. powierzchni Panattoni Park Legnica. Docelowo obiekt będzie miał 90 tys. mkw. do wynajęcia. Pierwsza hala w kompleksie stanie się zakładem produkcyjnym Grupy Spreadshirt – globalnej firmy zajmującej się handlem elektronicznym, która zajmie ponad 11 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej.

Spreadshirt funkcjonuje w Legnicy od 10 lat. Jego artykuły są drukowane na żądanie i wysyłane z Polski do całej Europy. Ze względu na planowany rozwój, a także optymalizację i racjonalizację produkcji i logistyki, przedsiębiorstwo zdecydowało się zmienić dotychczasowy wieloletni obiekt na nowoczesną powierzchnię magazynową klasy A. Do nowego obiektu, firma przeprowadzi się już w 1 sierpnia 2020 r.

– Panattoni Park Legnica będzie naszym centralnym magazynem dla wszystkich naszych lokalizacji w Unii Europejskiej. Zainstalujemy nową technologię drukowania, a tym samym poszerzymy specjalistyczną wiedzę zespołu w takich dziedzinach, jak hafty – mówi Hanne Dinkel, dyrektor ds. dostaw dla klientów w Spreadshirt Manufacturing Polska.

W transakcji wynajęcia powierzchni uczestniczyła firma JLL.

Panattoni Park Legnica to centrum dystrybucyjno-produkcyjne o docelowej powierzchni ponad 90 tys. mkw. W ramach trzech budynków i z modułami o minimalnej powierzchni 1600 mkw. Inwestycja będzie mieć dwa wjazdy. Pierwszy od istniejącej już drogi na ul. Spółdzielczej, wykorzystywanej na potrzeby pobliskich centrów handlowych. Drugi wjazd będzie wspólną inwestycją Panattoni i Miasta, a będzie prowadzić od Ronda Bitwy Legnickiej 1241 r., zlokalizowanego 1,5 km od A4.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane