Panattoni stawia centrum logistyczne w Legnicy

Panattoni Europe

Deweloper wystartował z budową 25 tys. mkw. powierzchni Panattoni Park Legnica. Docelowo obiekt będzie miał 90 tys. mkw. do wynajęcia. Pierwsza hala w kompleksie stanie się zakładem produkcyjnym Grupy Spreadshirt – globalnej firmy zajmującej się handlem elektronicznym, która zajmie ponad 11 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej.

Spreadshirt funkcjonuje w Legnicy od 10 lat. Jego artykuły są drukowane na żądanie i wysyłane z Polski do całej Europy. Ze względu na planowany rozwój, a także optymalizację i racjonalizację produkcji i logistyki, przedsiębiorstwo zdecydowało się zmienić dotychczasowy wieloletni obiekt na nowoczesną powierzchnię magazynową klasy A. Do nowego obiektu, firma przeprowadzi się już w 1 sierpnia 2020 r.

– Panattoni Park Legnica będzie naszym centralnym magazynem dla wszystkich naszych lokalizacji w Unii Europejskiej. Zainstalujemy nową technologię drukowania, a tym samym poszerzymy specjalistyczną wiedzę zespołu w takich dziedzinach, jak hafty – mówi Hanne Dinkel, dyrektor ds. dostaw dla klientów w Spreadshirt Manufacturing Polska.

W transakcji wynajęcia powierzchni uczestniczyła firma JLL.

Panattoni Park Legnica to centrum dystrybucyjno-produkcyjne o docelowej powierzchni ponad 90 tys. mkw. W ramach trzech budynków i z modułami o minimalnej powierzchni 1600 mkw. Inwestycja będzie mieć dwa wjazdy. Pierwszy od istniejącej już drogi na ul. Spółdzielczej, wykorzystywanej na potrzeby pobliskich centrów handlowych. Drugi wjazd będzie wspólną inwestycją Panattoni i Miasta, a będzie prowadzić od Ronda Bitwy Legnickiej 1241 r., zlokalizowanego 1,5 km od A4.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane