Panattoni szykuje budowę drugiego CL w Białymstoku

Pixabay

Deweloper powierzchni magazynowych zdecydował się na budowę drugiego obiektu w Białymstoku o powierzchni 35 tys. mkw. Zachęcił go do tego sukces pierwszego centrum logistycznego Panattoni Park Białystok I, do którego wprowadziły się m.in. Poczta Polska oraz Rohlig Suus Logistics.

Panattoni Park Białystok I o powierzchni ponad 40 tys. mkw. jest wynajęty w 100 proc. Drugie centrum dystrybucyjne będzie zlokalizowane w Choroszczy, tuż przy Węźle Białystok Zachód-Ploski, łączącym S8 z przygotowywaną S19.

– Białystok to najprężniej rozwijające się miasto na Podlasiu, wschodniej granicy nie tylko Polski, ale i Unii Europejskiej – komentuje Dorota Jagodzińska-Sasson, dyrektor zarządzający Panattoni.

Panattoni Park Białystok II będzie adresowany różnym najemcom – od logistyków, po firmy produkcyjne. Powstaną dwie hale magazynowe klasy A. Każda z nich wyposażona będzie w nowoczesne doki rozładunkowe, bramy z poziomu „0” oraz szerokimi placami manewrowymi, a także biurami z możliwością indywidualnej aranżacji. Projekt spełnia będzie spełniać kryteria certyfikatu BREEAM na poziomie „Very Good”.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane