Panattoni zbuduje park logistyczny na zapleczu Trójmiasta

Panattoni Europe

Deweloper centrów logistycznych – Panattoni Europe – inwestuje w nowy obiekt na Pomorzu. Przy autostradzie A1 deweloper stworzy Panattoni Park Pruszcz Gdański o powierzchni 75,6 tys. mkw. Inwestycja będzie się składać z dwóch hal produkcyjno-magazynowych i zapewni najemcom doskonałe połączenie z całym krajem.

Budowa Panattoni Park Pruszcz Gdański rozpocznie się w IV kwartale br. Obiekt powstanie w Będzieszynie, w pobliżu Pruszcza Gdańskiego. Na 25-ha działce zostaną wzniesione dwie hale (49 163 mkw. oraz 26431 m kw.) o charakterze produkcyjno-magazynowym o łącznej powierzchni 75,6 tys. mkw. Po wybudowaniu obiektów deweloper będzie dysponował w okolicy Trójmiasta centrami dystrybucyjnymi o łącznej powierzchni ponad 300 tys. mkw.

– Pruszcz Gdański to doskonała lokalizacja i okno regionu na cały kraj. Sąsiedztwo autostrady A1 łączy miejscowość na północy z obwodnicą Pomorza, a na południu ciągnie się aż do czeskiej granicy. Ponadto przez południową obwodnicę Trójmiasta, Pruszcz Gdański pozwala dotrzeć do wschodniej części kraju. Dodatkowo miejscowość zapewnia dostęp do sieci kolejowej, która łączy ją z Gdańskiem, Warszawą, Bratysławą i Wiedniem – mówi Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający w Panattoni Europe.

Atutem tej lokalizacji jest także bliskość portów morskich Gdańska i Gdyni, z których mogą korzystać najemcy magazynów.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane