PEKAES otworzył nowy terminal w Olsztynie

PEKAES

Operator logistyczny uruchomił terminal dystrybucyjny w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. 24 sierpnia wyjechały z niego pierwsze transporty. Obiekt posiada 10 doków wewnętrznych i 20 miejsc do jednoczesnego załadunku samochodów.

PEKAES intensywnie inwestuje w rozbudowę sieci terminali drobnicowych. Tylko w tym roku Grupa uruchomiła nowe (w sumie 20-ty) oddział – w Mińsku Mazowieckim i nowy terminal w Lublinie. Zwiększyła też dotychczasową powierzchnię magazynową na Mazowszu, jak również w Kielcach i Krakowie.

– Konsekwentnie realizujemy plan rozwijania biznesu w obszarze dystrybucji drobnicowej krajowej i międzynarodowej. W efekcie sieć drobnicowa PEKAES liczy już 20 oddziałów. Duża przepustowość nowego magazynu w Olsztynie umożliwi nam jeszcze szybszą realizację dostaw do odbiorców w tym rejonie. Niewątpliwie ogromnym atutem nowej lokalizacji jest dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa – mówi Maciej Bachman, prezes Grupy PEKAES.

Terminal dystrybucyjny w województwie warmińsko-mazurskim znajduje się na terenie parku logistycznego Panattoni Park Olsztyn. – Olsztyn to ważny ośrodek ekonomiczny północno-wschodniej Polski. Eksportuje się stąd towary głównie do krajów nadbałtyckich, Holandii, Belgii, Niemiec, a także Czech. Obsługujemy m.in. towary branży meblarskiej, a także producentów stolarki budowlanej oraz ekogroszku – informuje Sławomir Szema, Dyrektor Sieci Krajowej PEKAES.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane