Pierwsi najemcy wprowadzają się do Panattoni Park Żory

Panattoni Europe

Blisko połowa powierzchni z pierwszych 36 500 mkw. w nowym parku logistycznym Panattoni została już wynajęta. W lutym do obiektu w Żorach przy granicy z Czechami wprowadzi się spółka cargo-partner spedycja, a w marcu firma Piast Cargo, a także najemca z branży spożywczej.

Deweloper zrealizował pierwszy z dwóch budynków centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Żory o planowanej powierzchni blisko 84 tys. mkw.

Do spółki cargo-partner spedycja, która w już marcu zeszłego roku podpisała umowę najmu na blisko 7 tys. mkw., dołączyły teraz kolejne przedsiębiorstwa. Są nimi Piast Cargo z wynajętą powierzchnią 2,7 tys. mkw. oraz przedsiębiorstwo z branży spożywczej, którego nazwa nie została ujawniona. Firma ta wynajęła 5,5 tys. mkw.

Park logistyczny przystosowany jest nie tylko do procesów magazynowania i składowania, ale i lekkiej produkcji.

Na potrzeby centrum logistycznego przebudowywane jest skrzyżowanie drogi krajowej DK 81 z ul. Familijną w żorskiej dzielnicy Baranowice.

– Do końca kwietnia ulica Familijna zostanie poszerzona wraz z realizacją chodników, oświetlenia i instalacją teletechniczną. Wjazd i wyjazd z ulicy Familijnej będzie możliwy w obie strony dzięki sygnalizacji świetlnej i uruchomieniu lewoskrętu. Dzięki temu komunikacja będzie możliwa zarówno w kierunku południowym (na Ustroń/Cieszyn), jak i na północ w kierunku Rybnika i Katowic – informuje Justyna Kononowicz, senior leasing manager w Panattoni.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane