Pod Poznaniem powstanie magazyn firmy Westwing

P3 Parks

Deweloper P3 wybuduje dla firmy Westwing, sprzedawcy artykułów wyposażenia domów i mieszkań, budynek o powierzchni 82,5 tys. mkw. na terenie centrum logistycznego P3 Poznań. Z magazynu będzie prowadzona dystrybucje mebli na rynek europejski.

Magazyn w P3 Poznań będzie największym jak dotąd magazynem w sieci dystrybucji firm Westwing. Stanie się on centrum doskonałości (CoE) w zakresie obsługi i wysyłki mebli na rynek europejski.

– Zwiększająca się liczba transakcji dokonywanych online i rozwój handlu internetowego determinuje wzrost złożoności procesów logistycznych, na które sieci handlowe prowadzące działalność e-commerce muszą być odpowiednio przygotowane. Flagowy magazyn o odpowiedniej wielkości, położony w dogodnej lokalizacji, pozwoli naszemu partnerowi na intensyfikacje procesów operacyjnych i z pewnością zapewni dalszy rozwój biznesowy – twierdzi Bartłomiej Hofman, dyrektor zarządzający P3 Logistic Parks w Polsce.

Westwing jest internetowym sprzedawcą artykułów dla domu i mieszkania. Firma działa w 11 krajach. Z nowego magazynu prowadzić będzie dystrybucje wszystkich swoich mebli na rynek europejski.

– Decydując się na nowy magazyn, dokładnie przeanalizowaliśmy dostępne  możliwości. Poszukiwaliśmy partnera biznesowego, który zrozumie nasze potrzeby. Ponieważ już dziś część naszych europejskich operacji prowadzimy w parku P3 Poznań w Robakowie, jest to dla nas również bardzo dogodne rozwiązanie, gdyż to rozszerzenie tej działalności – informuje Steffani Busch, COO Westing.

W obiekcie dostępny będzie parking dla pracowników na 288 pojazdów oraz parking dla rowerów. Początkowo zatrudnienie znajdzie w nim ponad 200 osób, a w przyszłości nawet 1000.

Obiekt będzie miał ponadstandardową wysokość – 12 m netto, wzmocnioną posadzkę – 7,5 t/m2 oraz podwyższone zabezpieczenia przeciwpożarowe, tj. jego odporność ogniowa wyniesie ponad 4000 Mj. Przy budowie wykorzystane zostaną m.in. panele elewacyjne z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a na wzmocnionym dodatkowo dachu zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

Wewnątrz magazynu zaplanowano oświetlenie LED z systemem sterowania DALI, w łazienkach i części biurowo-socjalnej oświetlenie sterowane czujnikami ruchu, a także systemy oszczędzające wodę takie jak np. instalacja do odzysku wody szarej. Ponadto, magazyn certyfikowany będzie w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane