POLOmarket otworzy trzecie centrum logistyczne

Grupa 7R

Polska sieć supermarketów rozwija swoją siatkę logistyczną i inwestuje w nowy, trzeci już magazyn wysokiego składowania. Inwestycja o powierzchni 30,5 tys. mkw. w Tczewie ma pozwolić POLOmarketowi na ekspansję w północnej Polsce.

W przeciwieństwie do dwóch poprzednich własnych centrów logistycznych, sieć tym razem wynajmie powierzchnię w kompleksie logistycznym 7R Park Tczew. Oddanie inwestycji zaplanowane jest na IV kwartał 2020 r. Nowe centrum logistyczne będzie mogło obsłużyć do 150 sklepów.

– Przeanalizowaliśmy wszystkie procesy logistyczne w naszych dwóch obecnych magazynach i nowe CL zaprojektowaliśmy w taki sposób, żeby wszystkie procesy zostały zoptymalizowane, skrócone do minimum. Pozwoli nam to, skuteczniej pracować nad wszystkimi parametrami jakościowymi, a także nad współczynnikami produktywności, które przekładają się ostatecznie na koszt logistyki. Przygotowujemy się do otwarcia większej liczby sklepów, więc oddanie 3. CL jest dla nas naturalnym krokiem w rozwoju sieci – mówi Bartek Pietruszka, dyrektor operacyjny POLOmarket.

W ramach inwestycji powstaną również: wewnętrzna stacja paliw, myjnia dla samochodów ciężarowych, parkingi dla samochodów ciężarowych oraz aut osobowych dla pracowników. Mroźnia oraz chłodnie nowego centrum logistycznego będą zasilane  w oparciu o zespoły chłodnicze CO2.

Obiekt zostanie wyposażony w elektrownię fotowoltaiczną o mocy 1 MW.

POLOmarket ma aktualnie 280 placówek na terenie całej Polski i blisko 2,5 mld obrotu netto rocznie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane