Port Gdynia buduje drogę do Centrum Logistycznego

ZMPG

Zarząd Morskiego Portu Gdynia przygotowuje projekt pt. „Budowa infrastruktury intermodalnej na terenie Centrum Logistycznego Portu Gdynia”. Celem przedsięwzięcia szacowanego na 155 mln zł jest stworzenie obiektu logistycznego służącego inwestorom i odbiorcom usług portowych. Pierwszym krokiem jest stworzenie drogi dojazdowej do planowanego obiektu.

Wykonawcą drogi technologicznej, która połączy ulice Kontenerową i Logistyczną jest firma MTM. Za wykonanie zadania otrzyma 5 mln zł. Droga jest integralną częścią bardzo ambitnego przedsięwzięcia pn.: „Budowa infrastruktury intermodalnej na terenie Centrum Logistycznego Portu Gdynia”.

– Podpisanie umowy pozwoli lada chwila rozpocząć prace budowlane, zgodnie z planem zakładanym na początku roku – podkreśla Grzegorz Dyrmo, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia. – Budowa drogi technologicznej to, obok budowy magazynów, infrastruktury kolejowej, placów składowych i parkingów, jedna z wielu inwestycji, realizowanych w tej części Portu. Po jej zakończeniu spodziewamy się znacznego usprawnienia komunikacji w tym rejonie – dodaje.

Poza drogą o długości około 360 m zrealizowane zostanie również nowe odwodnienie, przebudowa sieci sanitarnej oraz wodociągowej i oświetlenie całej ulicy. Inwestycja ta wzmocni zdolność konkurencyjną Portu Gdynia w zakresie usług około portowych, stymulując rozwój nie tylko Gdyni, ale również całego regionu.

Dzięki nowej drodze technologicznej usprawniony zostanie wewnętrzny transport na terenie zaplecza Portu Gdynia. Po obu stronach drogi przewidziano około 100 miejsc postojowych, dla samochodów osobowych. Zakres podpisanego kontraktu obejmuje również przebudowę, istniejącego w ciągu drogi technologicznej, przepustu na Potoku Chylońskim wraz z umocnieniem jego skarp i dna.

Gotowa droga ma zostać oddana do użytkowania w drugim kwartale 2020 r.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane