Port Tangshan partnerem Portu Gdynia

Zarząd Morskiego Portu Gdynia

Po podpisaniu listów o współpracy z chińskim portem Weifang, Zarząd Morskiego Portu Gdynia zawarł podobne porozumienia z Portem Tangshan. Ich celem jest wymiana doświadczeń oraz zwiększaniu przepływów towarowych między Polską i Chinami.

Głębokowodny Port Tangshan jest dziewiątym pod względem wielkości portem morski w Chinach. Znajduje się w północnej części tego kraju.

Portowi Gdynia zależy na nawiązaniu współpracy w obszarach organizacji i wdrażania regularnych połączeń do i z Portu Tangshan. Zarządcy obu portów chcą wymieniać się wiedzą na temat planowanych i realizowanych inwestycji infrastrukturalnych, które mogłyby się przyczynić do rozwoju linii żeglugowych. Dla spółki z Gdyni jest to szczególnie istotne w kontekście planowanej budowy Portu Zewnętrznego.

– Celem kooperacji jest wymiana informacji na temat historycznych danych statystycznych dotyczących przeładunków oraz doświadczeń związanych z prowadzonymi badaniami marketingowymi – mówi Adam Meller, prezes ZMPG. – Oba porty w ramach swoich strategii rozwojowych wymieniać się będą informacjami na temat nowych technologii, których wdrożenie przyczyni się do zwiększenia zakresu usług oferowanych kontrahentom oraz do zwiększenia poziomu ich jakości – dodaje Meller.

Port Gdynia planuje założenie przedstawicielstwa w Tangshan, aby jeszcze sprawniej kontynuować współpracę w dziedzinie handlu międzynarodowego, importu oraz ewentualnej potrzeby udostępnienia magazynów.

Port Gdynia zacieśnia relacje z Portem Weifang

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane