Primavera Parfum otworzyła nowy magazyn

Primavera Parfum

Dystrybutor kosmetyków zwiększył zaplecze logistyczne, aby sprostać rosnącej liczbie zamówień internetowych. Spółka Primavera Parfum wynajęła powierzchnię magazynową w zlokalizowanym w gminie Radzymin centrum logistycznym Panattoni Park Warsaw North II.

Primavera Parfum specjalizuje się w dystrybucji kosmetyków na rynku e-commerce, głównie w modelu drop-shippingu, polegającym na przeniesieniu całego procesu wysyłki towaru na dostawcę. W 2021 r. spółka wysłała w tym modelu 860 tysięcy paczek. Utrzymanie dotychczasowych wzrostów oraz poprawa jakości obsługi klientów wymagało zwiększenia mocy logistycznych. W tym celu Primavera zdecydowała się na przenosiny do znajdującego się tuż przy drodze ekspresowej S8 centrum logistycznego Panattoni Park Warsaw North II. Firma ma do dyspozycji 5300 mkw. powierzchni magazynowej. – Stajemy się największym w kraju i jedynym tak kompleksowym hubem e-commerce, a pozyskanie nowej powierzchni magazynowej pozwoli nam zwiększyć skalę działalności oraz poszerzyć portfolio dotychczasowych usług – twierdzi Jędrzej Karasek, dyrektor ds. rozwoju w Primavera Parfum.

Obecnie wydajność procesów logistycznych Grupy pozwala na wysyłkę nawet do 25 tysięcy paczek każdego dnia. Nowa powierzchnia magazynowa umożliwia składowanie 60 tysięcy referencji, co przekłada się na około 6 milionów produktów. Według szacunków zarządu, większe moce logistyczne pozwolą generować Primaverze obroty na poziomie co najmniej 700 mln zł rocznie.

– W gronie naszych klientów znajdują się duże sklepy internetowe oraz marketplace’y, zwane inaczej elektronicznymi platformami sprzedażowymi, ale otwieramy się również na tzw. pure players, czyli sklepy wyspecjalizowane w sprzedaży kosmetyków, gdzie ograniczeniem jest zbyt mała skala i brak możliwości inwestowania w logistykę, zaopatrzenie oraz zasoby ludzkie. My zapewniamy im know-how, korzystne ceny transportu, logistyki, a także przejęcie odpowiedzialności za zakupy – dodaje Jędrzej Karasek.

Spółka systematycznie ulepsza swoje systemy informatyczne. W ostatnim czasie wydała blisko 5 mln zł na narzędzia IT. Dzięki współpracy z firmami SoftwareMill oraz Scalac powstało oprogramowanie, które ułatwia szybką integrację z każdą platformą.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane