PSA, PFR i GIF sfinalizowały zakup DCT Gdańsk

DCT Gdańsk

PSA International, Polski Fundusz Rozwoju i IFM Global Infrastructure Fund zarządzany przez IFM Investors po formalnym zatwierdzeniu przez właściwe organy ochrony konkurencji i konsumentów zamknęli transakcję nabycia Deepwater Container Terminal Gdańsk (DCT Gdańsk), największego terminalu kontenerowego w Polsce.

DCT Gdańsk jest jednym z najszybciej rozwijających się portów kontenerowych w Europie i jedynym terminalem na Morzu Bałtyckim, który obsługuje największe na świecie statki kontenerowe – tzw. „ULCV” (Ultra Large Container Vessels) o pojemności do 23 tys. TEU. Liczba obsłużonych przez DCT Gdańsk kontenerów rosła przez lata, osiągając 1,9 mln TEU w 2018 r.

DCT dysponuje nabrzeżem o długości 1306 m oraz maksymalnej głębokości 17 m. Obecnie trwa rozbudowa terminala, która zakończy się na przełomie 2019 i 2020 roku.
– Partnerzy konsorcjum zamierzają dalej wzmacniać pozycję DCT Gdańsk, a także przeanalizować możliwości ekspansji i dalszego wzrostu mocy obsługowych terminala – czytamy w komunikacie przygotowanym przez inwestorów.

O PSA International
PSA jest wiodącą globalną grupą portową na całym świecie. Portfolio PSA obejmuje sieć ponad 50 przybrzeżnych, kolejowych i śródlądowych terminali w 18 krajach, w tym m.in. w Singapurze i Antwerpii.

O Polskim Funduszu Rozwoju
Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju to grupa instytucji finansowych oferująca instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, samorządów oraz osób prywatnych.

O IFM Investors
IFM Investors to założona ponad 20 lat temu globalna firma zarządzająca funduszami instytucjonalnymi o wartości 90 miliardów USD (na dzień 30 kwietnia 2019 r.). Jest własnością 27 australijskich funduszy emerytalnych, a jego inwestycje są ściśle powiązane z interesami inwestorów.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane