Raben Logistics najemcą Hillwood Częstochowa – Miasto

Hillwood Polska

Od września 2021 r. trwa budowa centrum logistycznego Hillwood w Częstochowie. Deweloper poinformował o pierwszym najemcy obiektu. Firma Raben Logistics Polska wynajęła 5100 m, które zacznie eksploatować od drugiego kwartału 2023 r.

Hillwood Częstochowa – Miasto to centrum magazynowe, które powstaje w rejonie ulicy Jaskrowskiej i alei Jana Pawła II, przy drodze krajowej nr 91. Docelowo centrum będzie składało się z dwóch hal o łącznej powierzchni ponad 61 tys. mkw. Aktualnie w budowie jest pierwszy budynek o powierzchni ponad 38 tys. mkw. Jego pierwszym najemcą jest firma Raben, która wynajęła 5100 mkw. na cele magazynowe i biurowe.

Dla potrzeb najemcy deweloper przygotuje magazyn przeładunkowy typu cross-dock, wyposażony w 35 doków do obsługi samochodów ciężarowych. Raben Logistics Polska będzie korzystać z placy manewrowych i terenów zewnętrznych, które usprawnią prowadzenie operacji.

– Ze względu na dynamiczny rozwój naszego oddziału, cieszymy się bardzo, że możemy przenieść się do nowego obiektu w Częstochowie – powiedział Artur Borkowski, kierownik oddziału Raben Logistics Polska w Częstochowie.

Grupę Raben w procesie negocjacji umowy najmu reprezentowała firma doradcza Savills.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane