Regesta przeniesie się z Tychów do Rudy Śląskiej

Panattoni

Spółka Regesta specjalizująca się w przewozach drogowych, spedycji i logistyce kontraktowej wynajęła 33 tys. mkw. w centrum logistycznym Panattoni Park Ruda Śląska V. W nowej lokalizacji od I kwartału 2024 r. zacznie działać jej nowy magazyn wraz z bazą ciężarówek. Firma przeniesienie do niego operacje z dotychczasowego centrum logistycznego w Tychach.

Przewoźnik drogowy Regesta dysponuje własną flotą 330 ciągników siodłowych i 380 naczep. Firma transportowo-logistyczna potrzebowała nowego, większego centrum logistycznego. Przy wyborze obiektu oraz w negocjacjach z deweloperem pomogła jej spółka doradcza Newmark Polska. Okazuje się, że wybór padł – podobnie jak w przypadku aktualnego magazynu w Tychach (17 tys. mkw.), na budynek zarządzany przez Panattoni.

Tym razem deweloper zrealizuje dla Regesty 33 000 mkw. w Panattoni Park Ruda Śląska V. Firma zajmie większą część jednego z budynków, a także zagwarantowała sobie prawo pierwonajmu, zabezpieczając możliwość ekspansji w przyszłości. Regesta rozpocznie działania w ramach parku w styczniu 2024 r., przenosząc do niego swoje regionalne operacje oraz bazę floty pojazdów.

– Magazyn w Panattoni Park Ruda Śląska V będzie pełnić strategiczną funkcję i znacząco wzmocni naszą pozycję wśród liderów logistyki kontraktowej. Dysponujemy zespołem doświadczonych pracowników oraz nowoczesnym, spełniającym międzynarodowe standardy taborem – mówi Marcin Szostak, dyrektor ds. logistyki w spółce Regesta.

– Powierzchni, której potrzebowała Regesta, nie było na rynku, dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie przetargu wśród deweloperów na wybudowanie dedykowanego magazynu z terminem oddania do użytkowania w I kw. 2024 r. Obiekt zostanie wybudowany w podwyższonym standardzie odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. – mówi Jakub Kurek z Newmark Polska.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane