Rohlig SUUS Logistics otwiera magazyn w Koszalinie

Rohlig SUUS Logistics

Operator logistyczny Rohlig SUUS Logistics otworzy nowy magazyn typu cross-dock, który zastąpi dotychczasowy, mniejszy obiekt w Koszalinie. Jest to kolejna inwestycja SUUS w województwie zachodniopomorskim. Niedawno firma uruchomiła nowy obiekt w Szczecinie.

Nowy magazyn zlokalizowany jest w Koszalinie przy ul. Ekonomicznej 20. Jest on większy o ponad 60 proc. w porównaniu do poprzedniego magazynu, co umożliwi szybszy przeładunek towarów. Nowa przestrzeń magazynowa podwoi dotychczasową powierzchnię paletową. Obiekt będzie obsługiwał przedsiębiorców z branży spożywczej czy przemysłowej.

– Dostrzegamy potencjał województwa zachodniopomorskiego. To nasza druga inwestycja w regionie w ostatnim czasie – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig SUUS Logistics. – Nowy magazyn znacznie zwiększa nasze możliwości, co ma szczególne znaczenie w kontekście rozwoju naszych usług w krajowym, jak i międzynarodowym transporcie drogowym. Głęboko wierzymy, że nowy obiekt pozwoli nam na dalszy organiczny rozwój firmy w tej części Polski i z roku na rok będzie rosło nasze wsparcie dla lokalnej społeczności i biznesu – dodaje.

Magazyn w Koszalinie to kolejna inwestycja Rohlig SUUS Logistics zrealizowana ostatnich miesiącach. Poza otwarciem nowego magazynu w Szczecinie, niedawno uruchomiono nowe oddziały również w Lublinie i Białymstoku. Na początku 2023 roku polski operator logistyczny wzmocnił również zakres świadczonych usług, dzięki akwizycji firmy Expert, zajmującej się dostawami paletowymi na ostatniej mili, a także świadczącej usługi dodatkowe, takie jak wniesienie i montaż mebli czy instalacja sprzętu AGD i RTV.

Kierownikiem oddziału Rohlig SUUS Logistics w Koszalinie jest Iwona Suszek, która informuje, że w kolejnych krokach firma planuje rozwój operacji m.in. w obszarze e-commerce i usług dodanych, takich jak kompletacja czy etykietowanie.

Nowy obiekt SUUSa w Koszalinie jest obecnie w trakcie uzyskiwania certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent, podkreślającego, iż budynek został wybudowany zgodnie z najwyższymi zasadami zrównoważonego rozwoju.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane