Rohlig SUUS uruchomi magazyn w Gdańsku

7R

12,5 tys. mkw. będzie liczyła powierzchnia magazynu Rohlig SUUS Logistics w budowanym kompleksie 7R Park Gdańsk II. Operator logistyczny wprowadzi się do niego w sierpniu 2020 r. Będzie to jego kolejny obiekt wybudowany przez firmę deweloperską 7R.

W listopadzie 2018 r. Rohlig SUUS Logistics uruchomił w 7R Park Kraków pierwszy w Małopolsce obiekt łączący funkcję magazynu logistycznego oraz nowoczesnego terminala przeładunkowego.

– Budynek w 7R Park Gdańsk II to drugi projekt, który realizujemy wspólnie z 7R. Magazyn w systemie cross-dock w Trójmieście powstawał będzie według naszych autorskich rozwiązań, co pozwoli nam na optymalizację projektów logistycznych. Nowoczesny cross-dock i dogodna lokalizacja zapewni nam możliwość dalszego rozwoju w zakresie serwisów drobnicowych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Jesteśmy przekonani, że w krótkim czasie nowa siedziba oddziału umożliwi nam dostęp do nowych, istotnych dla nas klientów i rynków – mówi Artur Malarski, dyrektor logistyki kontraktowej wRohlig SUUS Logistics.

Ponad 70 proc. powierzchni w gdańskim obiekcie będzie umożliwiała składowanie towarów do wysokości 11,5 m w świetle.

– Zrealizujemy także monitoring ugięcia dachu, co pozwoli na zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa konstrukcji budynku pod względem wpływu zewnętrznych warunków atmosferycznych, jak np. śnieg. Posadzka obiektu zostanie wykonana ze zwiększoną nośnością, co umożliwi najemcy zastosowanie wózków systemowych i pętli indukcyjnych, optymalizując w ten sposób szerokość alejek regałowych, a co za tym idzie – zwiększy się pojemność magazynu – opowiada Maciej Krawiecki, szef departamentu leasingu w7R.

Za pozyskanie nowej lokalizacji w Gdańsku dla Rohlig SUUS Logistics odpowiadała firma doradcza Querco Property.

7R Park Gdańsk II będzie trzecim obiektem 7R w Trójmieście. Flagową inwestycją spółki w regionie był 7R Park Gdańsk, a w tym roku został oddany do użytku kompleks 7R City Flex Gdańsk Airport.

Nowe centrum logistyczne będzie składało się z trzech budynków o łącznej powierzchni ok. 61 tys. mkw. z powierzchniami biurowym i socjalnymi. 7R Park Gdańsk II powstanie w miejscowości Kowale koło Gdańska, tuż przy Trójmiejskiej Obwodnicy.

Położenie inwestycji zapewnia dostęp do autostrady A1 i południowej obwodnicy S7, a także komunikację z centrum Gdańska oraz Gdyni. Obiekt znajduje się w odległości 13 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego w Gdańsku oraz 21 km od Terminala Kontenerowego DCT Gdańsk.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane