Rossmann otworzy hub dystrybucyjny w Jankach

Spółka Rossmann SDP, zarządca sieci supermarketów drogeryjnych, wynajęła 3,6 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w centrum dystrybucyjnym Panattoni Park Warsaw South Janki. Uruchomi w nim regionalny hub dystrybucyjny dla sklepów zlokalizowanych w stolicy i okolicach.

Rossmann posiada główne centrum dystrybucyjne w Łodzi oraz dwa regionalne centra dystrybucji – w Grudziądzu i Pyskowicach. Hub dystrybucyjny Rossmann w Panattoni Park Warsaw South Janki będzie działał w modelu cross-dock i obsługiwał rynek Warszawy i okolic. Firma zajmie 3,48 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz 120 mkw. powierzchni biurowej.

Hub dystrybucyjny dla aglomeracji warszawskiej wpisuje się w naszą strategię sprawnej obsługi logistycznej sieci sklepów, którą co roku powiększamy. Warszawa to dla nas kluczowy rynek. Zależało nam na obiekcie, który pozwoli na realizację dostaw w krótkich oknach czasowych za pomocą aut dostawczych. Po analizie dostępnych na rynku propozycji zdecydowaliśmy się na magazyn Panattoni w Jankach, ze względu na lokalizację i bardzo dobrze dopasowany do naszych potrzeb layout modułu – mówi Dominik Pająk z firmy Rossmann.

Doradcą najemcy w transakcji była firma AXI IMMO. – Klient poszukiwał miejsca na magazyn typu cross-dock, który zapewniłby sprawny przepływ jednostek wysyłkowych w magazynie i umożliwił obsługę jednocześnie dużej liczby samochodów dostawczych. Moduł w Panattoni Park Warsaw South Janki wyposażony w 14 doków i 2 bramy z poziomu zero oraz dodatkowo płytka, jak na standard obiektów logistycznych, powierzchnia pozwala na szybki obrót towarów i rozdysponowanie go do mniejszych samochodów w bardzo krótkim czasie – mówi Danuta Dzierżak z AXI IMMO.

Panattoni Park Warsaw South Janki składa się z dwóch budynków magazynowych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane