Ruszyła budowa centrum logistycznego w Lublinie

Panattoni Europe

Firma deweloperska Panattoni Europe rozpoczęła nową inwestycję – Panattoni Park Lublin III. W kompleksie powstaną cztery hale magazynowe klasy A o łącznej powierzchni 53 110 mkw. Pierwsi najemcy podpisali już umowy na zagospodarowanie łącznie 12 000 mkw.

Będzie to już trzecie centrum dystrybucyjno-logistyczne Panattoni na Lubelszczyźnie. – Na wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Lublina i całej Polski Wschodniej składa się kilka czynników. Jeden z najistotniejszych to postęp jaki dokonał się w ostatnich latach w infrastrukturze transportowej – mówi Dorota Jagodzińska, dyrektor zarządzający Panattoni Europe.

Chodzi m.in. o nową obwodnicę Lublina, budowę drogi ekspresowej nr 17, która znacząco skróci dojazd do Warszawy (191 km) czy trasy S 19 między Lublinem a Rzeszowem. Ta ostatnia jest częścią budowy szlaku Via Carpatia – paneuropejskiego korytarza transportowego łączącego północ i południe Europy od Litwy – przez Białystok, Lublin, Rzeszów – po Grecję.

Dużą rolę odgrywa również dostęp do zasobów ludzkich w regionie, którego deficyt zaczynają odczuwać dotychczasowe wielkie zagłębia inwestycyjne. Lubelszczyzna – z ponad dwumilionową populacją, bezrobociem wyższym niż w innych regionach oraz dziewięcioma szkołami wyższymi, w których rocznie kształci się ok. 65 tysięcy osób – jest w stanie zapewnić stały dopływ wykwalifikowanych pracowników.

W Panattoni Park Lublin III deweloper będzie oferował powierzchnię produkcyjno-magazynową z możliwością kształtowania modułów. W Parku powstaną w sumie cztery hale o powierzchni odpowiednio 20 tys. mkw., 18,3 tys. mkw., 6,7 tys. mkw. oraz 8,11 tys. mkw.

Pierwsze 12 tys. m kw. zostało już wynajęte przez operatorów logistycznych, którzy sukcesywnie rozbudowują sieć swoich terminali dystrybucyjno-przeładunkowych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane