Segro kupiło centrum logistyczne we Wrocławiu

Panattoni Europe

Spółka Segro, działając w imieniu Segro European Logistics Partnership, kupiła cemtrum logistyczne Panattoni City Logistics Wrocław I o powierzchni 38 tys. mkw. W transakcji Segro reprezentowali doradcy z JLL.

Zakupiony od Panattoni obiekt otrzymał nazwę Segro Business Park Wrocław. Centrum logistyczne tworzą dwa budynki o powierzchni magazynowej i biurowej. Obie hale są w pełni wynajęte przez dziewięciu klientów reprezentujących głównie branżę logistyczną.

– Wrocław znajduje się w czołówce najszybciej rozwijających się miast Unii Europejskiej, jest także rosnącą gwiazdą rynku magazynowego, z ogromnym potencjałem dotarcia zarówno do klienta lokalnego, jak i dzięki strategicznej lokalizacji między Warszawą, Berlinem i Pragą, z doskonałymi możliwościami dotarcia do chłonnych rynków innych regionów Polski i państw ościennych. Segro Business Park Wrocław to nasza kolejna w ostatnich kilku miesiącach inwestycja na Dolnym Śląsku i na tym zakupie nie kończy się nasz apetyt na rozwój w regionie – mówi Bożena Krawczyk, Dyrektor ds. Inwestycji Segro na Europę Centralną.

Segro Business Park Wrocław to kolejny, po Segro Industrial Park Wrocław 2, zakup SEGRO w tym regionie. W ubiegłym roku firma powiększyła również swój portfel w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych o 17 ha działkę z możliwością wybudowania kolejnych 75 tys. mkw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane