Sklepy ABC staną się placówkami kurierskimi DHL Parcel

Jacek_Halicki, Wikimedia

Grupa Eurocash, zarządzająca siecią sklepów osiedlowych ABC, zdecydowała o rozszerzeniu ich działalności. Każdy z 8600 sklepów ABC będzie mógł świadczyć usługi kurierskie „Moja paczka”, czyli zajmować się nadawaniem oraz wydawaniem przesyłek. Operatorem usługi będzie DHL Parcel.

Właściciele sklepów sieci ABC będą mogli zdecydować, czy ich punkt będzie świadczył usługi kurierskie. Wsparcie marketingowe i organizacyjne przy uruchomieniu usługi zapewnić powinna Grupa Eurocash.

– Pierwsze sklepy ABC będą mogły uruchomić usługę jeszcze w listopadzie. Mamy nadzieję, że już niedługo właściciele sklepów i ich klienci odczują pierwsze korzyści z jej wdrożenia. Okres przedświąteczny to najważniejszy czas dla branży e-commerce, w którym sprzedaż online jest najwyższa w całym roku – mówi Jan Domański, rzecznik Eurocash.

Usługę od strony technicznej zapewnią Polskie e-Płatności – dostawca terminali płatniczych. Za wdrożenie usługi i wsparcie operacyjne będzie odpowiadała firma integracyjna Pointpack. Będzie ona też odpowiedzialna za rozwijanie współpracy z firmami kurierskimi. Operatorem nowej usługi będzie zaś DHL Parcel, który znacząco powiększy teraz sieć placówek.

– Zdecydowaliśmy się na udostępnienie usługi kurierskiej sieci sklepów ABC, ponieważ takie rozwiązanie pozwoli naszym klientom – właścicielom sklepów – budować ich konkurencyjność na polskim rynku detalicznym – tłumaczy Domański. – Możliwe, że część osób stwierdzi, że to odpowiedź na niedziele niehandlowe, jednak sklepy ABC są prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców i w większości decydowali się oni na otwieranie swoich sklepów w niedziele – dodaje.

Rzecznik Eurocash przekonuje, że chodzi o zupełnie nowe korzyści dla przedsiębiorców. Firma obserwuje wzrost liczby punktów handlowych, które oferują usługi kurierskie. Aktualnie świadczą je zarówno inne sieci franczyzowe (np. Żabka), punkty prasowe czy stacje benzynowe. – To zasługa przede wszystkim dynamicznego rozwoju branży e-commerce. Coraz więcej konsumentów jest zainteresowanych tą usługą i coraz częściej o jej wprowadzenie dopytywali również nasi klienci. Po drugie, dla sklepów małoformatowych to szansa na zwiększenie liczby klientów, uzyskanie dodatkowej marży, czy w praktyce po prostu większą sprzedaż – mówi Domański.

Według Eurocash 3 na 10 klientów sklepu nadaje lub odbiera w nim paczkę.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane