Sprzedawcy z OLX wyślą paczki w automatach bez etykiet

Inpost

Inpost wprowadził dla użytkowników serwisu OLX możliwość wysyłania przesyłek bez konieczności drukowania etykiet. Rozwiązanie to było dostępne tylko dla klientów detalicznych Inpost – od teraz, zaczynając od OLX, firma logistyczna przenosi je do konsumenckiego e-commerce.

Według Inpostu, konieczność drukowania etykiety adresowej to jeden z  najczęstszych problemów z jakimi się mierzą sprzedający podczas nadawania przesyłki. Wynika on z braku papieru, tuszu w drukarce albo z braku samej drukarki. Aktualnie sprzedający w serwisie OLX mogą wybrać nadanie z tradycyjną etykietą lub skorzystać z nadania bez etykiety. Nadawca otrzyma teraz specjalny kod w aplikacji InPost.

Takie rozwiązanie było dotychczas dostępne tylko dla klientów detalicznych Inpost – od teraz zaczynając od OLX, przenosimy je do konsumenckiego e-commerce. Zmiana ta z pewnością ucieszy wszystkich sprzedawców OLX, bo znacznie ułatwia nadawanie przesyłek w Paczkomatach Inpostu. Od teraz wystarczy na czytniku paczkomatu zeskanować QR kod z aplikacji Inpost lub na ekranie wpisać kod nadania i skrytka otworzy się automatycznie. Resztą, czyli drukiem etykiety i transportem paczki do odbiorcy zajmie się Inpost – mówi Michał Lis, dyrektor sprzedaży krajowej w Inpost.

Wysłanie paczki bez etykiety ma być łatwe. Kiedy sprzedający w  trakcie tworzenia przesyłki w OLX zaznaczy opcję „Nadawaj bez etykiety”, kod nadania otrzyma w Aplikacji InPost i komunikacie mailowym. Następnie nada ją w dowolnym paczkomacie przy użyciu kodu QR lub kodu cyfrowego.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane