Stefan Paul pokieruje Kuehne+Nagel

Stefan Paul Kuehne + Nagel
Kuehne + Nagel

Rada Dyrektorów Kuehne + Nagel International powołała Stefana Paula na stanowisko dyrektora zarządzającego od 1 sierpnia 2022 r. Obecny prezes, dr Detlef Trefzger, ustąpi ze stanowiska z powodów prywatnych. Po zakończeniu kadencji Trefzger zostanie powołany do Rady Dyrektorów spółki.

Stefan Paul ma 52 lata, jest obywatelem Niemiec. Od 2013 roku jest członkiem zarządu Kuehne + Nagel, aktualnie odpowiedzialnym za logistykę drogową i sprzedaż. Karierę zawodową w Kuehne + Nagel rozpoczął w 1990 roku. W latach 1997-2013 zajmował stanowiska kierownicze w różnych firmach logistycznych m.in. w Niemczech i Wielkiej Brytanii. W 2013 roku Stefan Paul powrócił do Kuehne + Nagel, gdzie przejął odpowiedzialność za wszystkie działania działu logistyki drogowej, gdzie rozszerzył i zglobalizował biznes, zwiększając jego rentowność. Później przejął również odpowiedzialność za globalną sprzedaż.

– Jedną z zasad Kuehne + Nagel jest długofalowy rozwój firmy, który obejmuje przede wszystkim planowanie sukcesji na stanowiska kierownicze. W związku z bardzo udanymi wynikami firmy, nacisk kładziony jest na zapewnienie ciągłości. Wraz z powołaniem Stefana Paula na stanowisko prezesa, globalna strategia i kultura korporacyjna zostaną utrzymane – komentuje dr Joerg Wolle, przewodniczący Rady Dyrektorów Kuehne + Nagel International. – Chcielibyśmy skorzystać z okazji i już teraz podziękować dr Trefzgerowi za jego pracę w ostatnich latach. Wraz ze swoim zespołem zarządzającym udało mu się rozwinąć firmę, osiągając doskonałe wyniki. Zasługuje to na szczególne uznanie Zarządu Kuehne + Nagel International AG – dodaje Wolle.

Kuehne+Nagel zatrudnia ponad 76 000 pracowników w ponad 1400 lokalizacjach w 100 krajach i jest jedną z największych firm logistycznych na świecie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane