Szczeciński terminal DB Schenker z certyfikatem BREEAM

DB Schenker

Terminal cross-dockingowy DB Schenker w Szczecinie został oddany do użytku w III kwartale 2022 roku. Aktualnie firma poinformowała, że uzyskała certyfikat BREEAM, co oznacza, że budynek spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa, ochrony środowiska i komfortu użytkowania.

Oddany do użytku we wrześniu 2022 roku terminal cross-dockingowy DB Schenker, znajduje się przy ul. Lubczyńskiej 20. Terminal uzyskał certyfikat BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), który określa normy w zakresie projektowania, budowania i użytkowania obiektów.

Podczas weryfikacji ocenione zostały systemy wodne i kwestia wydajności energetycznej, a także rozwiązania wpływające na zdrowie i dobre samopoczucie pracowników. Doceniono również obszar neutralizacji zanieczyszczeń. Podczas certyfikacji BREEAM uwagę zwrócono też na bezpieczeństwo, higienę pracy czy gospodarowanie odpadami. Końcowa ocena terminalu DB Schenker w Szczecinie osiągnęła poziom Very Good. Proces certyfikacji prowadziła firma JW+A.

Terminal wyposażony jest m.in. w system BMS (Building Management System), pozwalający na monitorowanie i zarządzanie zasobami energii. W obiekcie i na terenie inwestycji wprowadzono rozwiązania pozwalające na redukcję zużycia wody wodociągowej. Zainstalowane komponenty zapewniają oszczędność wody o ponad 60% w stosunku do przeciętnego modelu zużycia.
Na działce posadzono roślinność dostosowaną do ilości lokalnych opadów, niewymagającą podlewania.

Nowy oddział DB Schenker w Szczecinie działa w ramach sieci 17 terminali na terenie Polski. Jest też połączony codzienną linią z terminalem w Berlinie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane