UPS ma nową szefową na Europę Wschodnią

UPS

Amerykańska firma logistyczna UPS powołała Kim Ruymbeke na prezesa regionu Europy Wschodniej. Ruymbeke jest pierwszą kobietą w historii firmy na tym stanowisku. Odpowiada teraz za operacje paczkowe na jednym z najszybciej rozwijających się rynków, oraz za połączenie go z kluczowymi rynkami eksportowymi.

Kim Ruymbeke rozpoczęła swoją karierę w UPS w 2003 r. w dziale finansowym UPS w Belgii. Przez lata regularnie awansowała w strukturach firmy obejmując szereg kierowniczych stanowisk m.in. w siedzibie Regionu Europejskiego UPS w Belgii oraz w globalnej centrali firmy w Atlancie. Na ostatnim stanowisku, jako wiceprezes ds. finansów i księgowości, kierowała realizacją europejskiej strategii planowania finansowego i analizy, obejmującą swoim zasięgiem całą Europę.

– Rozwój globalnego rynku jest kluczowy, jeśli zależy nam na rozwijaniu bardziej inkluzyjnej, zrównoważonej i prosperującej gospodarki. Europa Wschodnia to miejsce, w którym jest bardzo dużo wysoko wykwalifikowanych pracowników i wiele rozwijających się gałęzi przemysłu. Jestem dumna, że mogę kierować zespołem, który koncentruje się na zapewnieniu wzrostu importu oraz eksportu dla firm w tym regionie – mówi Kim Ruymbeke.

Pod koniec maja w Polsce odbyła się inauguracja realizowanego przez UPS programu NEXT, którego patronatem została firma UPS Polska. Nowo mianowana prezes wygłosiła przemówienie online do polskiej publiczności, podkreślając, że obecnie możemy stworzyć przestrzeń dla nowego pokolenia kobiet-przedsiębiorców. Uczestniczki wydarzenia zorganizowanego przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, miały okazję wysłuchać rad Kim Ruymbeke, a także porozmawiać z przedstawicielami polskiego oddziału UPS.

Program NEXT ma na celu wspieranie edukacji kobiet, które zajmują się prowadzeniem mikro oraz małych firm, i których aspiracją jest rozwijanie swoich biznesów oraz ekspansja na zagraniczne rynki. W ramach inicjatywy, polskie przedsiębiorczynie mogą korzystać z mentoringu biznesowego oraz brać udział w bezpłatnych wykładach, seminariach i szkoleniach.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane