Urośnie łódzkie centrum logistyczne Amazon

Amazon

W sierpniu Amazon otwiera w Łodzi centrum logistyki o powierzchni 40 tys. mkw., w którym zatrudni 100 osób. Koncern ogłosił właśnie plany rozwoju obiektu o kolejne 33 tys. mkw. i zatrudnienie kolejnych 500 pracowników.

Firma jest już obecna w regionie. Pierwszą inwestycją Amazon było centrum logistyki e-commerce w Pawlikowicach pod Łodzią (uruchomione jesienią 2019 r.). Pracuje w nim 700 osób. Firma zapowiada trzecią fazę inwestycji – rozwój otwieranego obiektu w Łodzi, w którym pracę znajdzie w sumie 600 osób.

– Ta inwestycja nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ realizowana jest w bardzo trudnym – zarówno dla biznesu, jak i dla pracowników – czasie epidemii koronawirusa, kiedy wiele firm redukuje zatrudnienie, zmniejsza pensje, czy wstrzymuje realizację planowanych inwestycji. Dlatego nowo powstałe miejsca pracy są teraz tak ważne, oznaczają bowiem możliwość zatrudnienia i źródło dochodu dla wielu łódzkich rodzin – powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Amazon rozpoczął rekrutację pracowników. Szuka m.in. inżynierów, specjalistów HR i IT, specjalistów BHP i finansów oraz kierowników operacyjnych.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Firma otworzyła dotąd 8 Centrów Logistyki E-Commerce: w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (gdzie znajdują się dwa obiekty firmy), Pawlikowicach koło Łodzi i Okmianach koło Bolesławca, w nowopowstałym centrum w Gliwicach, w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Posiada też oddział Amazon Web Services w Warszawie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane