W Łodzi powstaje centrum logistyczne Hillwood

Hillwood Polska

Deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood Polska rozpoczął właśnie budowę nowego centrum logistycznego w Łodzi w dzielnicy Górna. Nowa inwestycja zostanie oddana do użytku w 3. kwartale 2023 roku i dostarczy na rynek ponad 97 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

Centrum logistyczne zlokalizowane będzie w południowej części miasta, przy drodze krajowej nr 14, w pobliżu Centrum Handlowego Port Łódź. Lokalizacja ma zapewnić najemcom magazynu dojazd zarówno do drogi ekspresowej S14, czyli tzw. zachodniej obwodnicy Łodzi i Pabianic, jak również do autostrad A1 i A2. W nowej hali powstanie w sumie ponad 97 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

– Łódź to idealny punkt przeładunkowy, gdzie powstają sortownie największych firm kurierskich czy magazyny dla sektora e-commerce. Inwestycje prowadzone przez nas w tym regionie cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony najemców, co między innymi wpłynęło na podjęcie decyzji o rozpoczęciu budowy nowego projektu w Łodzi. – mówi Hubert Michalak, prezes Hillwood Polska.

Nowa inwestycja powstaje przy ulicy Pabianickiej, 8 km od centrum miasta. W ramach projektu Hillwood wybuduje również drogę z rondem, które połączą bezpośrednio drogę krajową nr 14 z Rondem Pietrzaka. Nowa droga będzie wyposażona w pobocza, chodniki oraz oświetlenie. Koszt tej inwestycji, która zostanie przekazana na cele gminne szacowany jest na ok. 7 mln zł.

Powstająca hala magazynowa będzie miała 12 m wysokości.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane