W Łodzi powstaje magazyn na działce po rozlewni gazu

Panattoni

Deweloper powierzchni przemysłowych Panattoni rozpoczął nową inwestycję typu brownfield. W Łodzi budowane jest miejskie centrum logistyczne o powierzchni 25 tys. mkw.

Panattoni rusza z szóstą inwestycją typu city logistics w Łodzi – przy ul. Dostawczej w ramach jednego budynku powstanie 25 tys. mkw. powierzchni przemysłowej. – City Logistics Łódź VI będzie kolejną ważną dla miasta platformą biznesową, przyciągającą przedstawicieli różnych branż, którzy zyskają bazę zarówno do obsługi miasta, regionu, a nawet całego kraju, dzięki centralnemu położeniu Łodzi – twierdzi Katarzyna Kujawiak, development director w Panattoni.

Nie wiadomo, jakie firmy wprowadzą się do nowego łódzkiego obiektu. W ostatnich latach na city logistics od Panattoni postawiły takie firmy jak: FM Logistics, DSV, Rhenus Logistics, Frisco, Barbora, Żabka, Raven, Well Pack, InPost czy OneDayMore.

Inwestycje na terenach poprzemysłowych coraz częściej są realizowane przez dewelopera. W 2022 r. stanowiły już 1/3 wszystkich jego realizacji firmy. Łódzka inwestycja powstaje na terenie po zlikwidowanej rozlewni gazu, co pozwoli ponownie wykorzystać tereny dla rozwoju miasta.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane