W Mszczonowie powstaje magazyn centralny PepsiCo

P3

P3 – deweloper i zarządca obiektów logistycznych poinformował o podpisaniu wieloletniej umowy z firmą PepsiCo na wynajem 58 470 mkw. powierzchni magazynowo – biurowej w parku P3 Mszczonów.  Będzie to największy w Polsce obiekt wchodzący w skład sieci dystrybucji koncernu.

PepsiCo jest jednym z największych producentów artykułów spożywczych i napojów. W Polsce produkowane są napoje gazowane i niegazowane, soki owocowe, woda oraz słone przekąski. W magazynie centralnym zostaną skonsolidowane procesy logistyczne i magazynowe dotychczas prowadzone przez firmę w kilku innych lokalizacjach w Polsce Centralnej.

– Nowa jednostka logistyczna w naszych strukturach – magazyn centralny – to kluczowy element realizowanego przez PepsiCo projektu modernizującego system magazynowy wyrobów gotowych w Polsce. Bliskość trzech z czterech naszych zakładów, w których produkowane są słone przekąski oraz napoje gazowane i soki sprawia, że nowy magazyn centralny stanie się istotnym centrum dystrybucyjnym PepsiCo w Polsce – powiedział Bernard Wierzbik, dyrektor Działu Obsługi Klienta i Logistyki na Europę Środkową w PepsiCo.

Magazyn dla PepsiCo będzie szóstym, który powstanie na terenie parku P3 Mszczonów. Łącznie na terenie inwestycji znajduje się już 160 tys. mkw. magazynów. Deweloper posiada także grunt pozwalający na dalszą rozbudowę inwestycji.

Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 Logistic Parks w Polsce, podkreśla, że magazyn dla PepsiCo będzie miał niestandardową wysokość 12 m, a klasa ogniowa obiektu wyniesie powyżej 4 000 MJ. Ponadto przy budowie zostaną wykorzystane panele z rdzeniem PIR, efektywniej izolujące budynek od czynników zewnętrznych.

Park P3 Mszczonów położony jest 50 km na południowy zachód od Warszawy, wzdłuż drogi ekspresowej S8 łączącej stolicę z południem Polski, a także w pobliżu autostrady A2 łączącej zachodnią i wschodnią część kraju oraz autostrady A1 biegnącej z południa na północ.

W transakcji najmu klienta reprezentowała agencja doradcza JLL.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane