W Wielkopolsce powstaje gigantyczny obiekt DHL

Panattoni Europe

Firma deweloperska Panattoni buduje w podpoznańskich Żernikach obiekt BTS o powierzchni 105 tys. mkw. dla DHL Supply Chain. Przedsiębiorstwo prowadzić będzie w nim operacje logistyczne m.in dla Zalando, które będzie dostarczało stamtąd przesyłki do polskich i niemieckich klientów. Centrum logistyczne zostanie ukończone w sierpniu. Pracę znajdzie w nim 800 osób.

Firmy Zalando, DHL Supply Chain i Panattoni świętowały uroczyste zawieszenie wiechy w związku z rozpoczęciem inwestycji. Obiekt będzie wspierał operacje logistyczne Zalando. W ramach realizacji Panattoni przygotuje m.in. wzmocnioną posadzkę, strefę VAS (Value Added Service) z odpowiednim poziomem światła dziennego i stałą temperaturą, 3-kondygnacyjne biuro z kuchnią, oddzielne wjazdy dla TIRów i samochodów osobowych, czy specjalne zatoczki dla busów i autobusów.

– W ramach inwestycji w Żernikach spotykają się dwie ogromne marki, które w tym miejscu postanowiły zrobić kolejny ważny krok w rozwoju, pokazując jednocześnie zaufanie logistyki i e-commerce do Panattoni. Cieszę się, że nasze zrozumienie potrzeb zmieniającego i rozwijającego się rynku zostało dostrzeżone” – mówi Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy kontynuować naszą współpracę z Zalando na polskim rynku. Wraz z tą nową inwestycją powstanie ponad 800 nowych miejsc pracy, dzięki czemu będziemy mogli zapewnić klientom Zalando usługi najwyższej jakości. Jesteśmy również bardzo dumni, że dzięki tej inwestycji będziemy mogli realizować założenia strategii GO GREEN, w ramach której chcemy wykorzystywać najnowsze zdobycze technologii w celu osiągnięcia neutralności emisyjnej naszych budynków na całym świecie” – powiedziała Monika Duda, dyrektor zarządzająca DHL Supply Chain w Polsce.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane