Wrocławski BTS Amazona zmienił właściciela

Hines Polska

Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, nabyła w imieniu Hines Pan-European Core Fund (HECF) wrocławski park logistyczny. W obiekcie znajduje się jedna z dwóch dolnośląskich placówek Amazon. Sprzedającym jest GLL Real Estate Partners (GLL), zarządca funduszu wchodzącego w skład Macquarie Group.

Park logistyczny o powierzchni 123 499 mkw. jest w całości wynajęty przez Amazon i znajduje się we Wrocławiu, na jednym z kluczowych europejskich rynków logistycznych. Magazyn został wybudowany w 2015 roku przez Panattoni Europe.

Przejęcie obiektu jest częścią realizowanej przez HECF strategii mającej na celu inwestowanie w miejskie centra logistyczne w kluczowych lokalizacjach europejskich o silnych perspektywach długoterminowego wzrostu. Jest to najnowsza z szeregu akwizycji dokonanych przez fundusz Hines w 2020 roku, podobnie jak zakup kompleksu magazynowego o powierzchni 19 418 mkw., znajdującego się na lotnisku Heathrow w Londynie.

HECF został niedawno uznany za jeden z najlepszych funduszy nieruchomości w Europie, zdobywając nagrodę MSCI European Property Investment Award dla najlepszego paneuropejskiego funduszu zrównoważonego.

Dzięki tej akwizycji pozyskaliśmy kolejny ważny obiekt do rozszerzającego się portfolio logistycznego funduszu HECF. Podobnie jak w przypadku innych naszych aktywów logistycznych, o nabyciu zdecydowało stale rosnące zapotrzebowanie na zakupy online oraz dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej, który zapewnia Wrocław. Ze względu na silne fundamenty lokalnego rynku logistycznego, nieruchomość dobrze wpisuje się w naszą strategię ukierunkowaną na lokalizacje o ograniczonej podaży powierzchni magazynowej z atrakcyjnymi perspektywami długoterminowego wzrostu – mówi Peter Epping, senior managing director i HECF Fund Manager w Hines.

W procesie inwestycyjnym firmie Hines doradzały Greenberg Traurig, EY oraz CMT, natomiast GLL – CBRE, Dentons, PwC i Sentient.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane