Żabka otworzy centrum dystrybucyjne pod Wrocławiem

Żabka Polska

W trzecim kwartale tego roku zacznie funkcjonować szóste centrum dystrybucyjne Żabka Polska, tym razem w Tyńcu Małym pod Wrocławiem. W obiekcie pracę znajdzie ok. 200 ośób, firma właśnie rozpoczęła rekrutację. Rozmowy prowadzone są m.in. telefonicznie oraz online.

Obecnie funkcjonuje 5 centrów logistycznych Żabki, z których dystrybuowane są produkty do ponad 6 tys. sklepów sieci w Polsce.

Mając na uwadze rozwój naszej sieci pod kątem liczby placówek, jak również asortymentu produktowego, podejmujemy działania nastawione na rozbudowę łańcucha dostaw. Stworzenie nowego centrum logistycznego Żabki w okolicy stolicy Dolnego Śląska, pozwoli nam lepiej reagować na potrzeby klientów w południowo-zachodniej Polsce oraz podnieść efektywność dostaw – mówi Katarzyna Słabowska, dyrektor Departamentu Logistyki w firmie Żabka Polska.

Rekrutacje odbywają się obecnie w znacznej większości bez wychodzenia z domu, telefonicznie lub przez Skype’a. W przypadku rozmów w biurze, kandydaci przyjmowani są pojedynczo przez pracownika, przy zachowaniu bezpiecznej odległości i udostępnieniu im środków dezynfekujących.

Powstające pod Wrocławiem centrum dołączy do sieci logistycznej Żabki obejmującej obiekty logistyczne w Plewiskach k. Poznania, w Nadarzynie k. Warszawy, w Będzieszynie k. Pruszcza Gdańskiego, w Tychach oraz w Szałszy k. Gliwic.

Centrum logistyczne w Tyńcu Małym będzie miało łączną powierzchnię magazynowo-biurową ponad 20 tys. mkw. Obsługiwać będzie blisko 1000 sklepów zlokalizowanych przede wszystkim w obszarze Polski południowo-zachodniej. W nowym obiekcie zatrudnienie znajdzie blisko 200 osób w tym m.in. pracownicy na stanowiskach kierowniczych, specjaliści obsługujący procesy magazynowe oraz operatorzy wózków widłowych.

Działania rekrutacyjne na większość stanowisk prowadzi w imieniu Żabka Polska firma Work Service.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane