Zalando otworzy w Polsce nowe centrum dystrybucji

Zalando

Potentat handlu odzieżą przez internet przedstawił prognozę wyników finansowych, która zakłada wzrost przychodów brutto o 31-36 proc. oraz EBIT na poziomie 400-475 mln euro. Zalando poinformowało przy okazji o budowie nowych centrów dystrybucji, które pozwolą firmie nadążyć z realizacją rosnących zamówień. Jedno z nich powstanie w Polsce.

Aktualnie Zalando posiada 10 obiektów logistycznych w Europie, które zajmują się kompletowaniem i wysyłką zamówień. Trzy z nich znajdują się w Polsce: w Goleniowie (zachodniopomorskie), w Olsztynku (warmińsko-mazurskie) i w Głuchowie (łódzkie).

Zgodnie z aktualną zapowiedzią firma z branży e-commerce zamierza otworzyć pięć kolejnych centrów logistycznych do 2023 r. Jeszcze w tym roku rozpoczną działalność centra w Rotterdamie i Madrycie. Rozpoczęły się też budowy nowych obiektów we Francji i w Niemczech. Polskie centrum dystrybucji ma wystartować w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Zalando nie zdradziło jego lokalizacji.

W związku ze skorygowaną prognozą wyników Zalando spodziewa się na koniec 2021 r. 31-36 proc. wzrostu przychodów brutto i 400-475 mln euro skorygowanego EBIT. Liczba jej klientów wzrosła niedawno do 41,8 mln. – W pierwszym kwartale 2021 r. Zalando odnotowało największy wzrost od czasu wejścia na giełdę w 2014 r. Widzimy, że nasza platforma biznesowa rozwija się w coraz szybszym tempie – komentuje David Schröder, dyrektor finansowy Zalando.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane