Zatrudnienie w GEFCO Polska wzrośnie do 600 osób

GEFCO Polska

Firma logistyczna świętuje 20-lecia działalności w naszym kraju, co jest okazją do przedstawienia planów rozwoju. Aktualnie GEFCO Polska otwiera w Psarach pod Wrocławiem centrum dystrybucyjne dla jednego z producentów części motoryzacyjnych. W magazynie o powierzchni ok. 40 tys. mkw. zatrudnionych będzie 70 osób. Dzięki tej inwestycji liczba pracowników spółki wyniesie 600 osób.

W 1999 r. firma logistyczna GEFCO uruchomiła swoją polską filię w Warszawie, która na początku liczyła zaledwie 9 pracowników, a jej oferta była bardzo specjalistyczna i zawężona do branży motoryzacyjnej. Obecnie zakres usług jest względem oczekiwań rynku kompletny. Firma posiada 14 oddziałów i ponad 2500 aktywnych klientów w naszym kraju.

Dywersyfikacja portfela klientów była kluczowa dla rozwoju GEFCO w naszym kraju. Aktualne proporcje między automotive i innymi branżami wynoszą 60% do 40%. Obecnie zakres świadczonych usług jest zróżnicowany – od tradycyjnego transportu poprzez konsolidacje i magazynowanie, obsługę celną i podatkową, logistykę pojazdów gotowych po zintegrowane działania w ramach GEFCO 4PL.

Największy magazyn spółki
Po 20 latach GEFCO Polska może poszczycić się dobrymi wynikami. Przychody firmy sukcesywnie rosną, a liczba zatrudnionych w najbliższych miesiącach przekroczy 600 osób. Wzrost pracowników ma związek z otwieranym pod Wrocławiem największym magazynem firmy w Polsce o powierzchni 40 tys. mkw., który będzie światowym centrum dystrybucyjnym dla wiodącego producenta komponentów i części motoryzacyjnych.

Kluczowe dla utrzymania wiodącej pozycji na rynku są inwestycje w innowacje i nowe technologie. Dlatego GEFCO od kilku lat wprowadza nowe rozwiązania z zakresu internetu rzeczy (IoT) w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Z kolei Big Data ułatwia planowanie i optymalizację operacji logistycznych. W Polsce firma obecnie koncentruje się na wykorzystaniu potencjału RPA – Robotic Process Automation. Czasochłonne i powtarzalne czynności w systemie IT są delegowane robotom.

Palety pod specjalnym nadzorem
Jak podkreśla Rafał Krajewski, dyrektor generalny GEFCO Polska (na zdjęciu u góry), w planach jest wdrażanie kolejnych innowacji. – W fazie rozwoju jest śledzenie specjalnych palet do przewozu motocykli. W grę wchodzi kilka rozwiązań, od RFID po system oparty o markery i GPS. Śledzimy również rozwój pojazdów nisko- i bezemisyjnych oraz jesteśmy zainteresowani paliwami alternatywnymi. W maju 2019 roku prowadziliśmy testy ciężarówki zasilanej wyłącznie skroplonym gazem ziemnym (LNG) – mówi Krajewski.

Przyszłość GEFCO Polska to dalsza ekspansja połączona z dywersyfikacją biznesu i partnerskimi relacjami z klientami z kolejnych branż. Istotne wsparcie w rozwoju firmy na lokalnym rynku gwarantuje również Grupa GEFCO, której skala działalności pozwala polskiemu oddziałowi odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na usługi płynące z Europy do Azji.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane