Zawisła wiecha na terminalu cargo w porcie Szczecin-Goleniów

Waimea Holding

Na przełomie października i listopada tego roku zakończy się budowa Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów. Najemcami obiektu zostaną WELCOME Airport Services i OMEGAir CARGO.

12 czerwca zawieszono wiechę na budynku Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów. W uroczystości wzięli udział: Maciej Dziadosz, prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, Paweł Litkiewicz, wiceprezes Welcome Airport Services oraz Andrzej Rosiński, prezes Grupy Kapitałowej Waimea Holding – inwestora obiektu.

Uroczystość zawieszenia wiechy odbyła się na znak zakończenia ważnego etapu budowy dla inwestycji – zamknięcia stanu surowego nowoczesnego terminala.

Fot. Waimea Holding

W Polsce brakuje nowoczesnych terminali lotniczego cargo. Dzięki Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów krajowa infrastruktura lotnicza wzbogaci się o multimodalny terminal o łącznej powierzchni 8 000 mkw. Obiekt będzie stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i zapewni obsługę frachtu lotniczego dla firm z Pomorza Zachodniego, w tym potentatów w dziedzinie e-handlu jak Amazon i Zalando.

– Od wielu lat obserwujemy rozwijający się rynek cargo lotniczego, mając pełną świadomość, że jest to jedna z gałęzi transportu lotniczego którą czeka, w najbliższym okresie bardzo dynamiczny rozwój. Dzięki inwestycji realizowanej przez Waimea Holding, już w niedługim czasie Port Lotniczy Szczecin-Goleniów będzie mógł w pełni wykorzystać swoje atuty, mogąc w oparciu o najwyższe standardy obsługi cargo lotniczego spełniać wymagania stawiane przez firmy zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim i północno-wschodnich Niemczech a specjalizujące się w logistyce towarów, w szczególności w dziedzinie e-commerce – powiedział Maciej Dziadosz, Prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

Dla inwestora, firmy Waimea Holding, terminal w Goleniowie będzie drugim terminalem cargo w Polsce, który powstał w sąsiedztwie portu lotniczego. – Władze portu obdarzyły nas zaufaniem doceniając naszą pierwszą realizację przy lotnisku Rzeszów-Jasionka. Jestem przekonany, że Port Lotniczy Szczecin-Goleniów będzie mógł w pełni wykorzystać swoje atuty, mogąc w oparciu o najwyższe standardy obsługi cargo lotniczego spełniać wymagania stawiane przez firmy zlokalizowane w regionie i specjalizujące się w logistyce towarów – podkreśla Andrzej Rosiński, prezes Waimea Holding.

Operatorem handlingowym będzie firma WELCOME Airport Services, która na powierzchni 2 000 mkw. będzie świadczyć kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych. WELCOME Airport Services jest największym pod względem ilości obsługiwanych przewoźników agentem handlingowym w Polsce. Firma zatrudnia ponad 2000 osób i świadczy usługi obsługi naziemnej samolotów, pasażerów i cargo w 6 portach lotniczych.

– Po Krakowie, Warszawie oraz Poznaniu, będzie to czwarta lokalizacja, w której WELCOME Airport Services zaoferuje kompleksowe usługi związane z lotniczym cargo. Terminal cargo w Szczecinie to jeden z dwóch ważnych dla naszej firmy projektów w tym roku. Wkrótce rozpoczniemy również działalność w nowoczesnym terminalu cargo w Warszawie. Cieszymy się nie tylko z umocnienia pozycji WELCOME jako dynamicznie rozwijającej się firmy, ale również z dodatkowej oferty, jaką możemy zaproponować naszym partnerom, a także z tego, że stajemy się ważną częścią rozwoju regionu Zachodniopomorskiego – mówi Paweł Litkiewicz, wiceprezes Welcome Airport Services.

Najemcą Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów została także firma OMEGAir CARGO oferująca pełny usługi spedycji lotniczej, morskiej oraz kolejowej. OMEGAir CARGO zajmie 1 350 mkw.

Inwestorem Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów jest spółka celowa Waimea Logistic Park 3 Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding.

Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 mln zł. Projekt architektoniczny wykonała pracownia architektoniczna CITY architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Eastwave Building Company.

Grupa Kapitałowa Waimea Holding specjalizuje się w budowie na wynajem parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo. W 2019 roku spółka planuje realizację projektów takich jak Waimea Logistic Park Stargard, Waimea Logistic Park Bydgoszcz, Waimea Logistic Park Korczowa, Waimea Logistic Park Rzepin, Waimea Logistic Park Teresin, Waimea Logistic Park Tarnowo-Podgórne, oraz budowę kolejnych terminali cargo.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane