Ford dostarczy DHL 2000 elektrycznych furgonetek

DHL

Ford Pro – oddział Forda specjalizujący się w obsłudze flotowej przedsiębiorstw, podpisał z Deutsche Post DHL Group porozumienie, którego celem jest przyspieszenie elektryfikacji globalnej flory niemieckiego potentata logistycznego. W ramach porozumienia do DHL trafić ma 2000 elektrycznych furgonów.

Pojazdy zostaną wyprodukowane do końca 2023 r. Samochody dla DHL będą dostosowane do jego wymagań, w tym zostaną podłączone do systemu E-Telematics rozwijanego przez Forda. Zastosowane zostaną w nich także aplikacje pozwalające obniżyć koszty eksploatacji floty.

– E-Transit to najlepiej sprzedający się produkt komercyjny EV w Ameryce Północnej, a od czerwca jest również bestsellerem w swoim segmencie w Europie, co oznacza, że w pełni elektryczny 2-tonowy van już robi duże postępy w realizacji naszego celu, czyli osiągnięcia zeroemisyjnosci — powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro na Europ .

Pojazdy Ford E-Transit dołączą do floty 27 tys. elektrycznych samochodów dostawczych DHL. Pierwsze E-Transity zostały niedawno przekazane do testów.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane