Hillebrand przewozi 27 tys. litrów płynu w kontenerze

Hillebrand

Firma specjalizująca się w transportach alkoholi – Hillebrand wprowadza nowy flexitank XL o pojemności 27 tys. litrów. Większa pojemność kontenera ma być odpowiedzią na perturbacje w globalnych łańcuchach dostaw.

Największymi wyzwaniami dla łańcuchów dostaw płynnych towarów masowych są dziś zakłócenia w transporcie morskim, niedobór kontenerów, zmiany w rozkładach rejsów i przydział przestrzeni ładunkowych. Hillebrand, globalny operator logistyczny dla branży beverage, opracował i wprowadził innowację, która pozwala na przetransportowanie w jednym kontenerze aż 27 tys. litrów płynów. To flexitank XL, jeden z największych elastycznych zbiorników typu flexitank dostępnych na rynku.

– Impulsem do opracowania koncepcji nowego rozwiązania były uwagi przekazywane nam przez klientów oczekujących zwiększonej ładowności – twierdzi Jacob Moe, dyrektor operacyjny ds. masowych dostaw płynów w Hillebrand. – Możliwość dostawy jeszcze większej ilości ładunku w jednym kontenerze pozwala zarówno na obniżenie kosztów jak i niższą emisję dwutlenku węgla w przeliczeniu na litr – dodaje.

Flexitank XL ma pojemność 27 tys. litrów, mieści się w kontenerze 20’ i jednorazowo można przetransportować w nim o 15% więcej płynów. Elastyczny zbiornik został specjalnie zaprojektowany tak, aby wyeliminować ryzyko wybrzuszania się kontenera, posiada też odrębny system zaworów do załadunku i rozładunku. Zastosowanie opatentowanej technologii ułatwia jego szybkie opróżnianie. Tak jak w przypadku jednowarstwowych flexitanków, montaż flexitanka XL w kontenerze oraz załadunek i rozładunek towaru jest bardzo prosty.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane