Litewski przewoźnik kupuje 600 e-ciężarówek

Girteka

Litewska spółka o europejskim zasięgu – Girteka zawarła porozumienie z producentem samochodów Scania. Umowa zakłada dostawę dla Girteki 600 pojazdów elektrycznych z akumulatorami, a także wspólne wybudowanie sieci stacji zasilania e-ciągników.

Scania i Girteka ogłosiły nawiązanie współpracy na rzecz redukcji emisji w sektorze transportowym. Umowa współpracy przewiduje dostawę do 600 pojazdów elektrycznych marki Scania do Girteki w ciągu najbliższych czterech lat. Jednocześnie firmy będą współpracować przy rozbudowie infrastruktury ładowania.

W ramach zawartych kontraktów Scania wprowadzi do produkcji pojazdy z nowym układem napędowym Scania Super, który zapewni 8 proc. oszczędności paliwa w porównaniu z poprzednią generacją napędów.

Dodatkowym obszarem współpracy będzie poprawa bezpieczeństwa kierowców i rozwój kompetencji pracowników litewskiej spółki.
Coraz więcej przewoźników wymienia flotę ciągników siodłowych na elektryczne. Ostatnio Dachser zamówił 50 pojazdów Mercedesa. Z kolei Amazon zdecydował się na e-trucki Volvo.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane