MAN i Ekoenergetyka Polska doradzą w e-transformacji

Podpisanie umowy między menedżerami MAN i Ekoenergetyka Polska
Ekoenergetyka Polska

Producent pojazdów użytkowych, dostawczych i autobusów – MAN Truck & Bus Polska oraz Ekoenergetyka Polska – dostawca urządzeń do ładowania pojazdów elektrycznych, zawarły strategiczną umowę o współpracy, w ramach elektryfikacji transportu ciężkiego.

Kooperacja obu firm ma na celu wsparcie klientów oraz zapewnienie doradztwa podczas transformacji floty z pojazdów spalinowych na elektryczne lub podczas uruchomienia nowego biznesu ukierunkowanego na elektryczne samochody ciężarowe.

MAN eKonsultacje 360,° w ramach zintegrowanej oferty, uwzględniają teraz elektryczne pojazdy MAN eTruck wraz ze stacjami ładowania Ekoenergetyka Polska. Porozumienie zapewnia klientom dostępność do nowej generacji pojazdów użytkowych MAN eTruck wraz ze stacjami ładowania Ekoenergetyka Polska o mocy od 40 do 400 kW.

– Ekoenergetyka Polska jest doświadczonym i niezawodnym partnerem w skali globalnej. Jako MAN Truck & Bus Polska od lat współpracujemy z Ekoenergetyką w obszarze dostaw autobusów elektrycznych oraz wyposażania naszych serwisów w mobilne stacje ładowania. Rezultatem udanej kooperacji jest nawiązanie nowego partnerstwa w segmencie pojazdów użytkowych – mówi Claus Wallenstein, dyrektor zarządzający firmy MAN Truck & Bus Polska.

– Cieszymy się, że długoletnia znajomość z MAN Truck & Bus Polska przerodziła się w silną współpracę na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu ciężkiego. Dekarbonizacja tego segmentu pojazdów niesie wciąż wiele wyzwań dla naszych wspólnych klientów, dlatego tak ważne jest nasze profesjonalne partnerstwo, w ramach którego klienci otrzymają kompleksowe rozwiązania zarówno od strony pojazdu jak i niezbędnej infrastruktury ładowania – twierdzi Maciej Wojeński, współzałożyciel firmy Ekoenergetyka Polska.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane