Spektakularna reklama czterech nowych ciężarówek Volvo

Volvo Trucks wprowadza na rynek cztery samochody ciężarowe, które prezentuje w bardzo oryginalny sposób. W spocie reklamowym ustawione są pionowo jeden na drugim, a na szczycie jadącej piramidy znajduje się… prezes spółki, Roger Alm.

Wieża zbudowana z czterech ciągników siodłowych z naczepami ma 15 metrów wysokości i waży 58 t. Akcja nietypowego filmu reklamowego rozgrywa się w nocy. Volvo o scenariuszu opowiada tak: „Zaczyna się od ujęcia wieży z samochodów ciężarowych jako olbrzymiego monolitu lśniącego w oddali. W kolejnych scenach w tle pojawiają się wilki i przebitka na kierowcę-kobietę. Kiedy film, wśród efektów dymów i świateł, osiąga moment kulminacyjny, widzimy, że mężczyzną stojącym na szczycie wieży jest sam Roger Alm, prezes Volvo Trucks”.

Film został udostępniony w przeddzień oficjalnej europejskiej premiery samochodów ciężarowych o dużej ładowności, obejmującej Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM i Volvo FMX. Sprzedaż tych czterech modeli stanowi około dwie trzecie sprzedaży Volvo Trucks.

– To największa z dotychczasowych premier w Volvo Trucks. Znam pracę na wysokich stanowiskach, ale sesja zdjęciowa na wieży z samochodów ciężarowych była niewątpliwie niezwykłym wydarzeniem. Powiedzmy, że do fizycznych wysokości podchodzę z pewnym szacunkiem. Jestem przyziemnym facetem – powiedział Roger Alm.

Film został nakręcony pod koniec 2019 roku w ośrodku doświadczalnym pod Göteborgiem w Szwecji, rodzinnym miastem Volvo. Zarówno wieża z samochodów ciężarowych, jak i efekty wizualne są prawdziwe, włącznie z dymem i światłami, co widać na materiale o kulisach powstawania filmu:

– Zaprojektowanie i zbudowanie wieży oraz zapewnienie bezpieczeństwa jej prowadzenia zajęło około miesiąca. Było to możliwe dzięki wytrzymałemu budowlanemu samochodowi ciężarowemu, Volvo FMX, i jego 38-tonowej osi zespolonej, która wytrzymała masę pozostałych pojazdów. Jednak wymagało to także jazdy ze stałą prędkością i w jednym kierunku, co zawdzięczamy technologii Aktywnego Układu Kierowniczego Volvo i doświadczonemu kierowcy – powiedział Markus Wikström, inżynier w Volvo Trucks i członek zespołu inżynierów pracującego przy wieży.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane