Były menedżer C.H. Robinson pokieruje Grupą Girteka

Grupa Girteka

Największy przewoźnik drogowy w Europie – litewska Grupa Girteka, powołała Jeroena Eijsinka na stanowisko prezesa zarządu. Obejmie on funkcję 1 sierpnia 2023 r. Eijsink był od 2015 r. szefem na Europę w firmie logistycznej C.H. Robinson.

Jak informuje Girteka, Jeroen Eijsink ma międzynarodowe doświadczenie, nabyte w firmach Siemens i Deutsche Post DHL, a w szczególności C.H. Robinson, gdzie od 2015 r. Jeroen pełnił funkcję prezesa odpowiedzialnego za Europę. 

Cieszę się, że Jeroen Eijsink wybrał Girtekę, aby kontynuować swoją 25-letnią międzynarodową karierę i przyspieszy nasz rozwój jako odpowiedzialnej firmy logistycznej – mówi Edvardas Liachovičius, prezes Grupy Girteka. – W 1997 roku, kiedy zostałem jednym z pierwszych pracowników Girteki, firma posiadała tylko jedną ciężarówkę, i tak właśnie zaczęło się moje życie zawodowe. W 2008 roku, gdy Girteka miała już 800 pracowników, 300 ciężarówek i sprzedaż na poziomie 50 mln euro rocznie, zostałem mianowany prezesem zarządu, co rozpoczęło drugi etap mojej kariery. Dziś, gdy Girteka ma 23 000 pracowników, blisko 10 000 ciężarówek i 2 mld euro rocznej sprzedaży, mam zaszczyt rozpocząć trzeci etap, zostając aktywnym członkiem zarządu Grupy – mówi Liachovičius w rozesłanym do mediów komunikacie.

Grupa Girteka jest spółką należącą w całości do Mindaugasa Raila (90%) i Edvardasa Liachovičiusa (10%).

Girteka przewozi ok. 800 tysięcy ładunków całopojazdowych (FTL) rocznie. Firma posiada ponad 9200 ciężarówek i 9800 naczep. Działa w Europie, Skandynawii i Azji.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane