Cargounit odebrał pierwszego z trzech TRAXX-ów MS

Bombardier Transportation

Pierwsza z trzech zamówionych przez Cargounit lokomotyw wielosystemowych serii TRAXX została przekazana klientowi przez producenta, czyli Bombardier Transportation. Do przekazania pojazdu doszło na gdańskiej bocznicy Lotos Kolej, ponieważ przewoźnik ten będzie dzierżawił TRAXX-a.

Dostawa kolejnych dwóch lokomotyw wielosystemowych do firmy specjalizującej się w dzierżawie i leasingu taboru kolejowego, zaplanowana jeszcze jeszcze w tym miesiącu. – Rozszerzanie floty o lokomotywy wielosystemowe stanowi kluczowy element strategii Cargounit, która ma na celu zaspokojenie rosnącego popytu na lokomotywy przeznaczone do transportu kolejowego w Europie Środkowej i Wschodniej – mówi Łukasz Boroń, prezes Cargounit.

Lokomotywy Bombardiera są dopuszczone do eksploatacji w siedmiu krajach (Polska, Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Węgry i Holandia), w których obowiązują cztery najczęściej spotykane systemy zasilania.

– Nasz biznes lokomotywowy w Polsce zawsze był dla nas bardzo ważny i jesteśmy dumni, że nadwozia lokomotyw TRAXX produkowane są w zakładzie we Wrocławiu – mieście, w którym swoją siedzibę ma też Cargounit – twierdzi Peter Ammann, szef jednostki Global Business Development Locomotives w Bombardier Transportation.

W ciągu ostatnich 20 lat, na całym świecie sprzedano ponad 2300 lokomotyw TRAXX, w tym ponad 600 lokomotyw wielosystemowych tej serii. Do eksploatacji w Polsce iw krajach ościennych skierowano 240 pojazdów.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane