CEVA Logistics uruchomi przewozy na trasie Chiny – Polska

CEVA Logistics

Globalny operator logistyczny CEVA Logistics planuje rozpocząć regularne drogowe transporty drobnicy na trasie Chiny – Polska. Testowa ciężarówka pokonała ten dystans w czasie 12 dni. Przewoźnik liczy na zainteresowanie usługą ze strony firm z branży automotive.

W sierpniu 2019 roku firma CEVA Logistics zrealizowała z powodzeniem kolejną próbną dostawę drobnicy transportem samochodowym ze wschodniego wybrzeża Chin – z Xiamen do Polski. Pierwszy taki transport, CEVA wykonała na jesieni 2018 r. Tym samym operator otworzył nową opcję dostawy ładunków drobnicowych na Nowym Jedwabnym Szlaku pomiędzy Chinami a Europą. Ciągnik siodłowy z naczepą o ładowności 24 ton pokonał dystans liczący około 8,5 tys. km, przemierzając Chiny, Kazachstan, Rosję i Białoruś.

Samochód ciężarowy, który wiózł towary dla odbiorców z całej Europy przejechał trasę z Xiamen do stolicy Polski w ciągu 12 dni. Był o 50 proc. tańszy od transportu lotniczego oraz dwa razy szybszy od transportu morskiego. Licząc to jako dostawę door to door, transport ten może być szybszy od kolejowego od 30 do 50 proc. Ładunek został dostarczony do Centrum Dystrybucyjnego CEVA Logistics w Warszawie, gdzie dokonano odprawy celnej oraz dalszej dystrybucji do klientów końcowych w Europie.

Po udanych dwóch przejazdach próbnych, CEVA Logistics planuje jak najszybciej uruchomić regularną linię drobnicową pomiędzy Polską a Chinami, dedykując ją szczególnie klientom z branż automotive, industrial i technology.

Firma posiada w Chinach sieć transportową. Jest obecna w 22 prowincjach i ma oddziały w ponad 200 miastach. Firma osiąga na rynku chińskim średnie roczne przychody na poziomie ok. 1,4 mld USD. CEVA Logistic jest w Chinach największym operatorem logistycznym dla branży Automotive, mając tam 16 proc. udział w rynku usług logistycznych dedykowanych temu sektorowi.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane