CEVA przewiezie drobnicę z Chin w czasie 12 dni

CEVA Logistics

Firma CEVA Logistics uruchamia szybki drogowy transport drobnicowy (LTL) pomiędzy Chinami a Europą. Serwis skierowany jest do przedsiębiorstw, które nie mają wystarczającej ilości towarów, aby wykorzystać całą przestrzeń ładunkową w ramach transportów FTL. Czas realizacji dostawy wynosi do 12 dni, a jeden z europejskich hubów przeładunkowych zlokalizowany jest w Polsce.

Nowa szybka usługa dostaw LTL z Chin do Europy skraca obecny czas realizacji transportów drogowych, do takiego, jaki ma miejsce w przypadku transportów całopojazdowych (FTL). CEVA realizuje serwis dwa – trzy razy w tygodniu (w zależności od potrzeb) we wtorek/czwartek i sobotę. Dodatkowo, w sobotę przyjmowane są także towary zawierające baterie litowe (ADR Klasa 9). Kierowcy, którzy mają obsługiwać te połączenia, przeszli specjalne szkolenia i posiadają wszystkie wymagane licencje na przewóz towarów niebezpiecznych, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo dostaw.

Szybkie połączenia LTL z Chin mają być realizowane z centrów przeładunkowych zlokalizowanych w kilku miastach tj. Shenzhen, Suzhou, Qingdao, Tianjin, Alashankou i Khorgos. Z kolei w Europie docelowe huby znajdują się w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Przesyłki do i z Europy będą obsługiwane za pośrednictwem Alashankou lub Khorgos. Czas trwania dostaw drogowych w systemie hub-to-hub wyniesie 12 dni, a dostarczenie ładunków z centrów przeładunkowych do miejsc docelowych ma zająć od 2 do 3 dni.

– Poświęciliśmy dużo czasu i zadbaliśmy o to, aby w jak najlepszy sposób dopasować usługę do potrzeb naszych klientów – mówi Kelvin Tang, Ground & Rail Product Leader CEVA Logistics North Asia. – Po sześciu miesiącach przygotowań możemy zaprezentować rozwiązanie, które jest wyjątkowe pod każdym względem. Czas realizacji, stawki i nasze zaangażowanie są bezkonkurencyjne, dzięki czemu mamy najszybszy serwis na rynku – dodaje.

Operator logistyczny zastrzega, że nowa usługa drogowa LTL ma być realizowana przez cały rok, jedynie w okresie zimowym, w przypadku złych warunków pogodowych, czas realizacji dostaw może się wydłużyć o 1-2 dni.

CEVA przygotowuje przewozy drobnicy z Chin od dawna. Krzysztof Matkowski, air & ocean manager w CEVA Logistics Poland, poinformował nas rok temu, że transportami drogowymi powinny być zainteresowane firmy motoryzacyjne.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane