CEVA przewiezie drobnicę z Chin w czasie 12 dni

CEVA Logistics

Firma CEVA Logistics uruchamia szybki drogowy transport drobnicowy (LTL) pomiędzy Chinami a Europą. Serwis skierowany jest do przedsiębiorstw, które nie mają wystarczającej ilości towarów, aby wykorzystać całą przestrzeń ładunkową w ramach transportów FTL. Czas realizacji dostawy wynosi do 12 dni, a jeden z europejskich hubów przeładunkowych zlokalizowany jest w Polsce.

Nowa szybka usługa dostaw LTL z Chin do Europy skraca obecny czas realizacji transportów drogowych, do takiego, jaki ma miejsce w przypadku transportów całopojazdowych (FTL). CEVA realizuje serwis dwa – trzy razy w tygodniu (w zależności od potrzeb) we wtorek/czwartek i sobotę. Dodatkowo, w sobotę przyjmowane są także towary zawierające baterie litowe (ADR Klasa 9). Kierowcy, którzy mają obsługiwać te połączenia, przeszli specjalne szkolenia i posiadają wszystkie wymagane licencje na przewóz towarów niebezpiecznych, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo dostaw.

Szybkie połączenia LTL z Chin mają być realizowane z centrów przeładunkowych zlokalizowanych w kilku miastach tj. Shenzhen, Suzhou, Qingdao, Tianjin, Alashankou i Khorgos. Z kolei w Europie docelowe huby znajdują się w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Przesyłki do i z Europy będą obsługiwane za pośrednictwem Alashankou lub Khorgos. Czas trwania dostaw drogowych w systemie hub-to-hub wyniesie 12 dni, a dostarczenie ładunków z centrów przeładunkowych do miejsc docelowych ma zająć od 2 do 3 dni.

– Poświęciliśmy dużo czasu i zadbaliśmy o to, aby w jak najlepszy sposób dopasować usługę do potrzeb naszych klientów – mówi Kelvin Tang, Ground & Rail Product Leader CEVA Logistics North Asia. – Po sześciu miesiącach przygotowań możemy zaprezentować rozwiązanie, które jest wyjątkowe pod każdym względem. Czas realizacji, stawki i nasze zaangażowanie są bezkonkurencyjne, dzięki czemu mamy najszybszy serwis na rynku – dodaje.

Operator logistyczny zastrzega, że nowa usługa drogowa LTL ma być realizowana przez cały rok, jedynie w okresie zimowym, w przypadku złych warunków pogodowych, czas realizacji dostaw może się wydłużyć o 1-2 dni.

CEVA przygotowuje przewozy drobnicy z Chin od dawna. Krzysztof Matkowski, air & ocean manager w CEVA Logistics Poland, poinformował nas rok temu, że transportami drogowymi powinny być zainteresowane firmy motoryzacyjne.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane